Свято зі сльозами на очах!

«…День Перемоги, який він був від нас далекий, як у кострі потухлому танув вуглець…»- такі пронизливі строки безжально проникали у самі глибокі струмені души, дістаючи сокровенні почуття!

 Слова і музикальні акорди, які лунали сьогодні зі сцени ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», переносили усіх присутніх у ті далекі, часи, коли наша Держава почула  такі жахливі слова: «Увага! Увага! Почалася війна!». Ці слова, разом із їх смислом пройшлися фашистським чоботом по багатьом людським судьбам, безжально їх змінюючи, відбираючи рідних та коханих, залишаючи сиріт з розтрощеними душами.

Сьогодні, як і багато років потому було свято зі сльозами на очах, бо згадували ми нашу тяжку, але героїчну минульщіну, в якій, такою ціною була здобута жадана Перемога!

Прокоф’єв Євген Олександрович, як потомок діда-героя Великої Вітчизняної Війни, Олексія Іванова, бойового командира, який провів під уламками стіни Сталінграду три дні, втративши усіх своїх бійців, чудом залишившийся живим, як  громадянин, митець і ще й класний керівник групи І курсу № 15, професії «Живописець. Флорист.», розуміє, як це важливо – не тільки шанувати ті події, але і передавати цю пам’ять тим, хто наслідує нашу Землю після нас!

Тому, на сьогоднішній, мирній сцені ДНЗ «ЗВПУ», промовляли  та танцювали його вихованці за тих, хто колись, у далекі роки здобув для своїх нащадків- дітей, які знаходились на сцені Велику Перемогу!

Олександра Потепух, Каракай Катерина, Обелімець Родіон, Гуртовий Даніло, Цибульська Вікторія і Івченко Юрій радо відгукнулися на прохання Євгена Олександровича про участь у урочистому заході тому, що довіряють своєму наставнику не тільки, як вчителю-живописцю, але і як старшому товаришу та наставнику.

Із захопленням відбувалися репетиції. Разом підбирали аутентичний одяг, прасували його, підбирали аксесуари. А форму часів Великої Вітчизняної Війни люб’язно надало Військово-патриотичне реконструкційне товариство «Бастіон».

Євген Олександрович, запрошуючи для виконання пісень минулих років свого друга-директора магазина товарів для художників  «Гармонія» Андрія Шмиріна, знав, що таке глибоке виконання пісень нікого не залишить байдужим! Так і сталося, як гадалося: наша талановита молодь, яка не тільки може писати гарні картини, але і артистично виступати на сцені, протикаючись своєю історією нести своє ставлення до Подвигу пращурів у глядатську залу.

Зараз наша Україна знову палає у вогні. Знову вибухають снаряди і гинуть люди, але ми молимося Господу, щоб ця війна скоріше скінчилася, тому і згадуємо Велику Перемогу!

Не дай нам, Боже, забути про це. Бо ми обов/язково переможемо тому,що пам’ятаємо!

 

 

 

 

 

 

 

Викладач спеціальних дисциплін- Прокоф’єв Євген Олександрович

Опубліковано у загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.