Маляр. Штукатур. Декоратор вітрин.

Професія підійде креативним людям, які відрізняються нестандартним мисленням і здатністю постійно генерувати нові ідеї. Крім того, важливі комунікабельність, терпіння, внутрішня гнучкість. У той же час професія не відноситься до числа суто творчих, тому знання технології штукатурних, малярних робіт, основ матеріалознавства, креслення в ній теж необхідні. Тому ми пропонуємо освоїти навички виконання основних оздоблювальних робіт, а творче бачення втілення дизайну інтер’єру допоможе реалізувати кваліфікація Декоратор вітрин.

Маляр-штукатур проводить важливі етапи ремонту, після яких все у будинку стає красивим. Його робота завершує працю всієї бригади обробників.

Повинен знати: вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; вимоги до якості пофарбованих та обклеєних поверхонь; способи приготування фарбувальних сумішей для виконання малярних робіт; будову та правила експлуатації машин, механізмів та механізованого інструменту для малярних робіт; будову та принцип дії шпалерорізальних машин; будову та правила експлуатації пересувних малярних станцій, розчинонасосів; вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних, шпалерних, штукатурних робіт; вимоги до якості виконання робіт; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила роботи на підмостках та драбинах; правила дотримання вимог з охорони праці під час виконання робіт на висоті.

Повинен вміти: виконувати шпаклювання, профілювання та ґрунтування поверхонь механізованим інструментом; фарбування поверхонь пензлями, валиками, ручними фарбопультами; фарбування за трафаретом в один тон, витягання фільонок ; виконувати приготування ґрунтувальних, фарбувальних сумішей, емульсій та паст за готовим складом; обклеювати поверхні стін шпалерами або тканинами; фарбувати поверхні олійними та водоемульсійними фарбами; виводити плями на обклеєних поверхнях; обрізати крайки шпалер на шпалерорізальній машині; ґрунтувати стики та фарбувати перила, прогонові споруди, балки мостів та шляхопроводів; очищати елементи від бруду, іржі або старої фарби; розчищати шви між плитами збірного залізобетонного перекриття, стіновими панелями; виконувати механізоване нанесення фарби на обштукатурені поверхні.