Бесіда з елементами тренінгу «Мій вибір – життя без цигарки»

Тютюнопаління і молодь – дуже серйозна проблема, і проблема не тільки медична, але і соціальна.

Підлітковий вік – це особливий період у фізіологічному, психологічному та соціальному плані. Інтенсивне зростання і статеве дозрівання, певна психологічна неврівноваженість і емоційність поєднуються з прагненням стати дорослішим, самоствердитися і бути прийнятим в своєму оточенні. Адже для підлітків характерно експериментування, проба своїх можливостей і, як наслідок, схильність до ризикованих форм поведінки.

Формування їх шкідливих звичок пов’язано з певними соціальними і індивідуальними передумовами.

Експерти ВООЗ, виділяють наступні обставини, що сприяють початку куріння підлітків:

  • наявність членів сім’ї, які палять,
  • куріння друзів і однолітків;
  • відсутність певних життєвих цілей і низька успішність;
  • ставлення до паління, як прояву незалежності і навіть мужності;
  • виклик певним нормам поведінки;
  • соціальна прийнятність куріння в конкретному суспільстві.

З метою ознайомлення учнів групи № 15 (професія «Живописець. Флорист») з основними небезпеками для здоров’я, що викликаються курінням, формування установок на здоровий спосіб життя та з’ясування відношення юнаків та дівчат до паління, було організовано та проведено бесіду з елементами тренінгу на тему: «Мій вибір – життя без цигарки».

Тютюнопаління – є поширеною формою шкідливих звичок підлітків, яка сьогодні розглядається як різновид наркотизації і відноситься до підліткових девіацій.

Інформацію щодо наслідків шкідливої звички раннього куріння тютюну та розвитку симптомів хвороби з ураженням кори головного мозку, що приводять до емоційно-вольових, інтелектуальних, поведінкових, морально-етичних порушень, надала учням медична сестра навчального закладу Матвієнко Валентина Іванівна.

Надзвичайно актуальною є проблема ранньої профілактики виникнення шкідливих звичок у підлітків. Перехід від дитинства до дорослості протікає швидко, з проявом суперечливих тенденцій соціального розвитку. Підлітки досить легко ставляться до людських пороків і слабкостей, і в результаті, швидко долучаються до будь-якого джерела залежності.

Виконуючи профілактичну функцію соціально-педагогічної діяльності, соціальний педагог ДНЗ «Запорізьке ВПУ» організовує профілактичні заходи щодо попередження відхилень у поведінці та формує морально-правову стійкість особистості.

Використовуючи різні методи профілактичної роботи, соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна виконує просвітницьку роль, вчить накопичувати позитивний досвід здорового способу життя, виховує у учнів ті цінності, які допоможуть їм задовольнити свої потреби в подальшому житті.

Метою антитютюнового виховання учнів є повернення їх до норми. Для соціальної норми характерна соціальна пристосованість (адаптація) особистості, її цілісність, гармонійність та здатність критично оцінювати свої вчинки. Саме ці риси порушуються при тютюнопалінні, тому вони і є в центрі профілактичної та виховної роботи.

Слід зазначити, що деякі міфи про «користь куріння» все ж таки існують у свідомості учнівської молоді, бо багато з них вважає, що куріння допомагає схуднути і заспокоює нерви. Також, причиною початку куріння, як хлопці так і дівчата, відзначають цікавість, приклад друзів і дорослих, вплив засобів масової інформації, рекламу, боязнь опинитися несучасним або відстати від однолітків.

Аналіз результатів тестування свідчить про те, що підлітки добре обізнані про шкідливий вплив куріння на організм людини, знають про залежності від куріння, проте спокійно (толерантно) сприймають людину, яка палить.

Отже, тютюнопаління – це соціальна проблема суспільства. Для тих, хто курить – проблема кинути палити, а для тих, хто не курить – уникнути впливу суспільства і не «заразитися» звичкою, тим самим зберегти своє здоров’я.

ПАМЯТАЙТЕ!

  • Кинути палити має сенс в будь-який час.
  • Якщо хвороба ще не розвинулася, то ризик захворювання буде поступово зменшуватися, а через десять років, після того як ви кинули палити і зовсім зійде нанівець.
  • Якщо ви не курите, ні в якому разі не беріть цигаркув руки.
  • Якщо ви вживаєте тютюн, відмовтеся від вашої звички.
  • Допоможіть людям, які вам дорогі, позбутися шкідливої звички.
  • Намагайтеся не піддавати себе дії диму від куріння інших людей.

Пам’ятайте, ті люди що не палять – відчувають себе впевненіше в сучасному суспільстві, краще виглядають, довше живуть, зберігають емоційну і фізичну активність і, відповідно, швидше домагаються успіху.

 

 

 

 

 

 

 

Захід організували та провели: соціальний педагог Сєргєєва О.А., медична сестра Матвієнко В.І.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.