Вибір майбутнього

Сучасна людина живе й діє в умовах, які вимагають високого професіоналізму й значимих інтелектуальних зусиль. Якщо раніше прийняттю правильних рішень заважав в основному дефіцит інформації, то в наші дні, навпаки, перешкоди створює її надлишок. Ускладнення соціально-економічних процесів, підвищення впливу на людину зовнішніх факторів,  збільшення інформаційних потоків, неспроможність  людини їх осмислити, зростання конкурентності і злості – усе це спричиняє досить високі вимоги до випускників професійно-технічних навчальних закладів.

Умови, що склалися на ринку праці, ставлять сучасних випускників професійно-технічних навчальних закладів у жорсткі умови конкуренції. Можна стверджувати, що діяльність професійно-технічних навчальних закладів з формування професійно мобільних кваліфікованих робітників сприяє більш швидкій адаптації випускників ПТНЗ на ринку праці й стає пріоритетною в процесі їх соціалізації.

Саме тому  педагогічний колектив ДНЗ «Запорізьке ВПУ»  проводить велику роботу по подальшому працевлаштуванню учнів. Це робота з підприємствами міста, супермаркетами, будівельними компаніями, а також робота в напрямку подальшого навчання: відвідування днів відкритих дверей коледжів та ВНЗ.

Протягом березня 2017 року учні груп  художнього відділення вже відвідали факультет соціальної педагогіки та психології Запорізького Національного університету, де ознайомилися з умовами навчання на кафедрі «Дизайну»; відбудеться зустріч з фахівцями Запорізького приватного університету, а учні  груп будівельного напряму відвідають Запорізький будівельний коледж.

Вибір є у кожного! Найбільшу цінність у роздумах  учнів  про вибір професії, складає їх віра в те, що професійний шлях залежить від власних здібностей і талантів, навичок і знань, а не від кількості вкладених грошей і респектабельних родичів з «волохатою рукою». Дуже радує, що в своєму виборі випускники училища спираються на знання власних можливостей, мають реальне уявлення про «модні» чи «бажані» професії, розмірковують над тим, чи дійсно ці професії підходять саме їм, не бояться йти всупереч загальноприйнятій думці чи натиску з боку дорослих.

Робіть свій вибір!  Життя — це складне і важке ремесло. І треба докласти чимало зусиль, щоб навчитися його”

(0. Бальзак).

Чого хотіли б навчитися ви?

 

 

 

 

Заступник директора з НВР Хімченко Н.Ю.

Опубліковано у загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Новини. Додати до закладок постійне посилання.