Живи мирним життям, але будь готовий захистити Україну, родину та себе.

Напередодні Дня Збройних Сил України командування військової частини А2176 ВСП «Сармат» запросили учнівську молодь Запорізького вищого професійного училища на урок мужності.

Волонтерська група «Лідер» та члени Ради учнівського самоврядування швидко зреагували на запрошення. Учні п’яти навчальних груп у кількості 22 осіб, під керівництвом соціального педагога Сєргєєвої Олени Анатоліївни, вирушили 05 грудня на день відкритих дверей частини.

Цей урок мужності проходив не як зазвичай, а з виступами ветеранів та діючих військовослужбовців.

На спеціальному майданчику було обладнано багато локацій. Учні мали змогу побачити інженерне обладнання, дії інспекторів Військової інспекції безпеки дорожнього руху під час ДТП, дії військовослужбовців на блокпосту по догляду техніки, елементи польового табору, зразки предметів зв’язку та надання медичної допомоги.

На кожній з локацій військовослужбовці показували та надавали пояснення щодо заходів безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів, які можуть бути заховані в різних предметах.

Хлопці та дівчата на власні очі побачили як виглядають окопи, в яких на передовій знаходяться військові та мали змогу спуститися в нього.

Цікаво було побачити перешкоди для пересування техніки і проникнення противника, які були обплутані колючим дротом.

Найбільш видовищними, поза всяким сумнівом, були виступи групи військовослужбовців зі спецзасобами – кийками і щитами. Бійці показували відпрацьовані до автоматизму дії зі щитами та кийками в разі нападу на об’єкти Міністерства оборони, техніку або при блокуванні військових колон, як це мало місце в 2014 році.

Не менш видовищними були і дії військовослужбовців «Сармата» на блокпосту під час огляду автомобіля, де ситуацію контролювали п’ять бійців на чолі зі старшим групи. В ролі затриманого водія, який обурювався, що його зупинили і попросили відкрити багажник, виступав один з військовослужбовців, який вдало впорався з цією роллю. Огляд автомобіля завершився затриманням водія, який намагався втекти, оскільки в ящику для інструментів ховав заборонений предмет.

День відкритих дверей було завершено в казармі військової частини, де учні побачили штатну зброю «сарматівців», амуніцію, одяг і взуття, яку видають всім військовослужбовцям.

Великий інтерес викликала виставка зброї. Як хлопці так і дівчата були у захваті, щодо можливості взяти в руки снайперську гвинтівку Драгунова, автомат Калашникова, пістолети. Деякі одягалися в бронежилети і каски, і з задоволенням фотографувалися.

По закінченні незвичайного уроку мужності учні привітали заступника командира частини ВСП «Сармат» Сергія Володимировича Рибаченка та всіх військовослужбовців з наступаючим святом Днем Збройних Сил України, подарували картини, які передали від навчального закладу заступники директора з НВР Граур Ірина Вячеславівна та Хімченко Наталія Юріївна.

Зі словами привітання звернулася до ветеранів та діючих військовослужбовців соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна, яка подякувала за запрошення на день відкритих дверей та незабутній урок мужності і побажала здоров’я, мужності, і мирного неба над головою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва О.А.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.