Свято – Хрещення Господнє у ДНЗ ЗВПУ

Всі віруючі 19 січня згадують, як Іоанн Предтеча хрестив Ісуса Христа в річці Йордан. Згідно з трьома Євангеліями, під час хрещення на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба.

Хрещення також прив’язане до дати стародавнього свята Богоявлення, яке відзначалося 6 січня (Хрещення Господнє за старим стилем).

У 2017 році свято у православних випадає на четвер. Але саме свято починається ввечері 18 січня, коли відзначається Водохресний Святвечір. У цей час прийнято дотримуватися суворого посту.

Напередодні 19 січня святять воду в храмах на згадку, що Спаситель Своїм Хрещенням освятив воду. У сам же свято Богоявлення святиться вода в річках та інших водоймах, де беруть воду.

Вважається, що освячену воду прийнято зберігати цілий рік. Її п’ють під час хвороби, а також під час життєвих негараздів для підтримки духу.

Крім того, 19 січня у віруючих прийнято занурюватися в крижану воду з головою. Перед зануренням в ополонку потрібно три рази перехреститися і зануритися зі словами: “В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа”.

Вважається, що занурюватися треба 3 рази, перехрещуючись і здійснюючи молитву.

Сьогодні в Державному навчальному закладі «Вище професійне училище» пройшла святкова кратка служба, присвячена великому православному святу «Богоявлення» або в народному «Хрещення Господнє». Це велике свято, яке дорівнюється до свята Пасха – воскресіння Господнє. Святкове хрещення води і окроплення провів священник православного храму «Фалолея і Тріфана» батько Сергій. На урочистій події було присутнє все керівництво учбового закладу та його учні. Всі, хто відвідав капличку, були дуже задоволені.

1 2 3 4 5 6 8 9 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Статтю написав викладач рисунку та живопису Прокоф’єв Євген  Олександрович.

 

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.