День Соборності України символ національного єднання Українського народу

Щорічно 22 січня українці відзначають День Соборності України.

Це свято щорічно відзначається в річницю підписання Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної республіки, що відбулося в 1919 році. Крім того, на рік раніше – 22 грудень 1918 року – було підписано IV універсал УЦР, який проголосив повну незалежність УНР.

18 січня в гуртожитку Запорізького вищого професійного училища проведено відео лекторій на тему: «День Соборності України – символ національного єднання Українського народу».

Соціальний педагог Сєргєєва Олена Анаталіївна розповіла присутнім про історію свята.

Активними учасниками лекторію були учні, які проживають у гуртожитку.

Учениця групи № 19 Бронштейн Олександра (професія «ОКН.Адміністратор») розповіла і про історію створення Української Народної Республіки (УНР) у січні 1918 року, і про створення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії.

Про підписання передоб’єднувального договору лідерами двох держав у Фастові у грудні 1918 року, та про те що цей договір увійшов в історію як Акт злуки – акт об’єднання українських земель, і був оприлюднений в Києві на Софійській площі 22 січня 1919 року – розповіла Іваників Дар’я учениця групи № 19 (професія «ОКН. Адміністратор»).

Учениці групи № 13 Ременюк Ганна та Заруба Альона (професія «Декоратор вітрин») розповіли про офіційне надання державного статусу Дня Соборності України в 1999 році після відповідного указу президента країни Леоніда Кучми, та наголосили, що акт злуки став втіленням мрії українців про свою суверенну державу.

Протягом всієї зустрічі лунали вірші, які схвильовано декламували учениці групи № 14 Ворона Анастасія (професія «Декоратор вітрин. Флорист») та Тахтамиш Карина учениця групи № 19 (професія «ОКН. Адміністратор»).

«Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!»

2 3 4 5 6 7

 

 

 

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.