Хрещення Господнє, свято Водохреща

Ще не встигли прийти свята як скоро вони відійдуть. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща.

Водохреща, 19 січня – це свято, яке в народі ще носить назву Богоявлення. Здавна існує традиція святити цього дня воду. Зранку чоловіки йшли до річки чи ставка, вирубували з льоду хрест. Під обід священик, виголосивши молитву, освячував воду, занурюючи в ополонку срібний хрест. Водохрещенську воду вважали лікувальною.

До відзначення цього величного свята прилучилися і учні ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище». 18 січня  2018р. угуртожитку закладу  відбувся виховний захід «Свято Водохреща!». Викладачи Войтюк Тетяна  Миколаївна та Стрілець Наталія Валеріївна розповіли присутнім про історію виникнення Водохреща, про символи  цього свята.  Головним дійством вечора було щедрування.  Всі присутні у захваті розповідали, як вони провели новорічні свята у колі своєї сім’ї. А потім на учасників заходу чекала цікава вікторина.

 Після проведеного заходу, усі присутні відчули великий приплив позитиву та хороших емоцій на весь наступний рік!

 

 

 

 

Викладач Войтюк Тетяна Миколаївна

Викладач Стрілець Наталія Валеріївна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.