Соціально-правовий захист учнів як умова успішного суспільства

Розвиток нових форм освітньої і соціальної діяльності призводить до посилення взаємозв’язків між людьми у процесі суспільної життєдіяльності, розумного співіснування. У зв’язку з цим, актуальною проблемою сьогодення є перегляд завдань освіти з акцентом на соціалізацію особистості через соціально-правовий захист.

Педагогічний зміст соціально-правового захисту у соціальній педагогіці визначається корекцією поведінки та перевихованням учнівської молоді. Корекція – необхідний елемент будь-якої діяльності, тому що неможливо ні у навчанні, ні у праці, ні у спілкуванні швидко досягти соціально значущого результату.

Необхідним педагогічним елементом у соціально-правовому захисті є формування соціально-правових дій, умінь та навичок. Особистість таким чином має можливість оволодіти прийомами правової самодопомоги. Навчання соціально-правовому захисту учнів підводить кожну особистість до самовиховання у соціальному середовищі, надає їй можливість знайти мету та сенс життя, засоби, за допомогою яких можливо досягнути продуктивної соціально-правової поведінки.

З метою соціально-правової просвіти учнівської молоді, 29 лютого 2018 року на базі гуртожитку Запорізького вищого професійного училища, соціальним педагогом Сєргєєвою Оленою Анатоліївною організовано перше заняття з елементами тренінгу «Права людини та дитини», з циклу профілактичних тренінгових занять за темою: «Права та обов’язки підлітка», яке проведено разом з Запорізьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Фахівець ЗМЦ ССДМ Зенько Роман Юрійович розповів щодо прав та обов’язків підлітків. Під час розповіді учні мали змогу занотувати у зошиті «Права та обов’язки» важливу інформацію, а потім, використовуючи отримані знання, скласти пазли у відповідній послідовності.

Цікавим для учнів було завдання, під час якого потрібно було визначити які права має підліток у 14 років та у 16 років, а що є загальними правами людини.

Формування інтелектуально здорової, працездатної, законодавчо слухняної молоді є важливим педагогічним аспектом у діяльності соціального педагога.

 

 

 

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва О.А.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.