Класна година в групі № 02 «До 290-річчя від дня народження Григорія Сковороди»

З нагоди  290-річчя від дня народженняГригорія Савича Сковороди  в ДНЗ «Запорізьке ВПУ» відбулась класна година у групі № 02 за професією «Маляр.Штукатур. Лицювальник-плиточник».

Майстер в/н Погрібна Ольга Олександрівна розповіла що Григорій Савич Сковорода (1722 — 1794) — видатний український просвітитель, філософ і поет. Народився на Полтавщині в сім’ї козака. Здобув освіту у Київській академії. Перервавши навчання, співав у придворній капелі в Санкт-Петербурзі. Побував у кількох європейських країнах. В 1753 р. викладав поетику та етику в Переяславському колегіумі, 1759 −1764 рр. — в Харківському колегіумі. Через переслідування за демократизм і наукову самостійність у викладанні залишив педагогічну діяльність і з 1969 р. до кінця життя залишався мандрівним учителем. Саме на цей час припадає створення ним найголовніших філософських праць і поезій. Серед літературних творів найпопулярнішими була збірка «Сад божественних пісень» та «Байки харківські».

У педагогічних поглядах Сковороди віддзеркалилися основні напрями прогресивної педагогіки: гуманізм, демократизм, висока моральність, любов до батьківщини й народу. Головним педагогічним принципом Григорій Савич вважав виховання природних здібностей людини, проголошував ідею природного виховання. Великого значення надавав вихованню любові до праці, самодіяльності учнів, керівній ролі батьків і вчителів. Обстоював загальнодоступне, безплатне навчання для всіх верств населення.

Учні з інтересом прослухали розповідь, розглядали книжки з творами Григорія Сковороди, а Лавданський Микола прочитав байку зі збірки «Сад божественних пісень».

Вважаю за потрібне надавати таку інформацію учням про видатних українців.

 

Майстер в/н Погрібна Ольга Олександрівна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.