Череда цікавих подій

В останні дні зими так солодко усвідомлювати ознаки приходу довгоочікуваної весни… Вдихаєш ще морозне вранішнє повітря, і відчуваєш, як нова енергія наповнює кожну клітинку тіла. В такі дні хочеться відкривати щось нове, знайомитися з чимось вражаючим, віддати шану досягненням і радіти майбутнім перемогам…

Ось і в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» останні зимові дні були насичені подіями, які відбувалися як в житті учнів, так і всього педагогічного колективу. В череді подій і заходи профорієнтаційного характеру, які широко висвітлювалися на сторінках сайту училища, і успішний та насичений цікавими зустрічами День відкритих дверей, який відбувся 23 лютого, і приємні клопоти, пов’язані з відкриттям творчої виставки учнів професій художнього напряму «Творчість осяяна теплом», запланованого на 2 березня.

Тож не дивно, що зібрати викладачів та майстрів, які атестуються у поточному навчальному році для участі у Педагогічних читаннях, вдалося лише у два прийоми: 20 та 27 лютого. Але від того презентації досвіду, зібраного по крупицях за міжатестаційний період педагогічними працівниками училища, не втратили своєї значущості та масштабності.

В своїй педагогічній практиці вперше атестуються майстри виробничого навчання Паскарь Н.Ю. та Копилець Ю.Ю., але молодим майстрам виробничого навчання вже є чим пишатися. Цікавий досвід застосування інноваційних педагогічних технологій, успіхи у створенні персональних блогів, насичена навчально-виробнича та позакласна діяльність презентовані у дуже цікавій, творчій манері, не залишають сумнівів: Наталя Юріївна та Юлія Юріївна творчі особистості, які збагатили педагогічний колектив училища своєю молодою енергією, наснагою та працездатністю.

Значні досягнення учнів училища в спорті – провідна тема презентації досвіду керівника фізичного виховання, викладача Басова П.П. Досягти таких результатів дозволяє увага та підтримка з боку викладача кожного учня училища, не байдужого до занять спортом. Постійна увага в училищі приділяється і загальному фізичному розвитку кожного учня училища та пропаганді здорового способу життя.

Багатий досвід за довгий час роботи в училищі майстра виробничого навчання Кривко Н.П., презентований 20 лютого, подарував впевненість – молодим членам педагогічного колективу училища є у кого перейняти досвід будови довірчих, по-справжьому материнських відносин з учнями. Творчий потенціал у поєднанні з майстерністтю, впевнене опанування сучасними інноваційними прийомами роботи з учнями, які прийшли опановувати професію «Агент з постачання. ОКН», дозволяють Ніні Петрівні раціонально та виважено будувати систему підготовки кваліфікованих робітників.

Талановиті художники і митці, досвідчені викладачі спецпредметів професій художнього напрямку Прокоф’єва А.М. та Прокоф’єв Є.О. представили свій досвід за міжатестаційний період у очікувано-творчій манері, професійно та яскраво. Багатий досвід Прокоф’євої Анжели Миколаївни в напрямку розвитку творчих здібностей учнів було презентовано цікавими фото з багатьох заходів урочної та позаурочної діяльності. Це і творчі майстерні і майстер-класи, яких за останні два роки викладач провела більше сорока, і участь з учнями у творчих виставках, телевізійних програмах та багато іншого. А творчий потенціал Прокоф’єва Євгена Олександровича було розкрито в його презентації, завдяки демонстрації професійних досягнень як самого викладача, так і учнів, з якими працює художник. Організація і проведення конкурсів обласного та і Всеукраїнського масштабу «Осіннє натхнення», «Золотий олівець», які вже традиційно щорічно збирають у стінах училища талановиту молодь, проведення пленерних вихідних, піготовка творчої виставки учнів училища «Творчість осяяна теплом» – все це грані різнопланової діяльності педагога.

Досягнення педагогів училища  не обмежуються лише демонстрацією результатів. Не в останню чергу в професійній майстерності кожного педагога відіграє здатність сприймати нове, опробовувати та впроваджувати сучасні іноваційні методи та технології навчання. Тому цінними для викладачів і майстрів є участь у творчих семінарах, вебінарах, майстер-класах, на яких демонструються найновіші тенденції розвитку педагогічної науки.

Одним з таких заходів для педагогічних працівників ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» став майстер-клас, проведений 28.02.2017 методистом училища Кулинич О.А. на тему «Застосування комп’ютерних тестових редакторів і програм». Цей захід було заплановано і проведено в рамках програми по створенню ІКТ-насиченого («хмарного») освітнього середовища ДНЗ «ЗВПУ»  з метою вдосконалення діяльності педпрацівників по застосуванню сучасних форм поточного та підсумкового контролю.

Даний майстер-клас складається з двох частин. В останній зимовий день відбулася його перша частина, на якій викладачі та майстри ознайомилися з порядком роботи в тестовому редакторі MyTest, подивилися на дієвість роботи з програмою в локальній мережі, навчилися застосовувати всі компоненти програми. Цим ефективним інструментом організації контролю у найближчий час заплановано оснастити всі навчальні приміщення училища, де встановлені комп’ютери.

А формам організації опитувань та контролю знань учнів черерез мережу Інтернет і персональні блоги педпрацівників буде присвячено другу частину майстер-класу, який заплановано провести наприкінці березня.

 

 

 

 

 

 

 

Методист ДНЗ «ЗВПУ» Кулинич О.А.

Опубліковано у загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Новини. Додати до закладок постійне посилання.