ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ

У зв’язку з похолоданням та збільшенням кількості хворих на ГРВІ, 03 жовтня 2017 року з учнями групи №08 за професією: «Агент з постачання, Оператор комп’ютерного набору» було проведено бесіду на тему: «Протиепідемічні заходи при інфекційних захворюваннях». Цей захід було організовано та проведено медичною сестрою навчального закладу – Матвієнко Валентиною Іванівною, соціальним педагогом – Сєргєєвою Оленою Анатоліївною та майстром виробничого навчання – Бурдейною Любов Михайлівною.

Валентина Іванівна сказала, що протиепідемічні заходи, спрямовані на попередження поширення захворювань в осередках інфекційних хвороб.

Грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) належать до найпоширеніших інфекційних хвороб, які можуть викликати епідемії.

          Вона вказала, на необхідність звернення уваги на те що:

         – існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових группах.

  – захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон. Привертає увагу вигляд обличчя хворого: гіперемія, одутлість, блискучі очі — загалом воно нагадує обличчя заплаканої дитини. Інкубаційний період при грипі коливається від декількох годин до 3 діб.

– здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

– вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби. Проте, якщо в подальшому гарячка продовжується або розвивається її друга хвиля (загалом триває довше 5-7 діб), це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень.

– лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно! При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

Бурдейна Любов Михайлівна доповіла, що ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

  • повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;
  • загартовування та часте провітрювання приміщень;
  • вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

          Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

  • Часто мити руки з милом, особливо після відвідування місць скупчення населення, громадського транспорту, туалету ;
  • Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чиханні;
  • Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

  Учні з інтересом прослухали інформацію про протиепідемічні заходи, які в подальшому стануть їм у нагоді.

Як підсумок бесіди, соціальним педагогом Сєргєєвою Оленою Анатоліївною було проведено рефлексія по закріпленню знань учнів за даною темою.

Протиепідемічні заходи (раннє виявлення хворих і носіїв, своєчасна та правильна діагностика захворювань, ізоляція і госпіталізація хворих, дезінфекційні, дезінсекційні, дератизаційні та інші заходи), як правило, призводять до припинення поширення збудників інфекції, локалізації та ліквідації епідемічного осередку.

 

 

 

 

Медична сестра навчального закладу: Матвієнко Валентина Іванівна

Соціальний педагог навчального закладу: Сєргєєва Олена Анатоліївна

Майстер виробничого навчання: Бурдейна Любов Михайлівна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Новини. Додати до закладок постійне посилання.