Тетянин День: історія і традиції

25 січня церква відзначає День святої мучениці Татіани. Цей день  вважають також Днем студента.

Про історію та традиції цього свята, в рамках виховної роботи в гуртожитку, розповіла викладач ДНЗ «Запорізьке ВПУ» Стрілець Наталія Валеріївна.

Татіана жила у Римі в II-III століттях, за часів жорстоких гонінь на християн. Її батько був таємним християнином і прищепив любов до Христа своїй дочці.  Коли почалися гоніння на християн, язичники схопили і Тетяну. Змушували її принести жертву Аполлону. Але під час її молитви статуя впала і розбилася. Після чого Татіану судив сам правитель Риму. Її жорстоко катували, кидали до в’язниць, намагалися втопити і заганяли в клітку до лева. Але Татіана завжди залишалася непохитною і молилася Христу. Згодом їй був винесений смертний вирок. Але язичники так і не змусили Татіану молитися їх богам. Пізніше юну християнку Татіану Римську проголосили святою, а день її смерті 25 січня став Тетяниним днем.

Свята мучениця Татіана вважається покровителькою студентства, тож, 25 січня студенти влаштовують гучне і веселе свято. У молоді завжди є за що любити своє бурхливе  життя. І якщо б у студентів навіть не було жодного «законного» свята, то це б їх не засмутило. Швидше навпаки, додало б їм куди набагато більшого ентузіазму в пошуках «зайвого» приводу для радості, адже молодість – це та пора, коли всі бажання, прагнення та мрії здаються здійсненними, а невеличкі проблеми проходять повз майже непоміченими.

 

 

 

 

Викладач: Стрілець Наталія Валеріївна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.