ПРАВОВА КУЛЬТУРА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ

Правова культура – це гарантія незалежного мислення молодих людей, формування навичок їх орієнтації в складних життєвих ситуаціях і, в кінцевому рахунку, – це виховання здорового та повноцінного покоління.

27.01.2016 року, в рамках проведення заходів правової допомоги дітям, соціальним педагогом Сєргєєвою О.А. була організована і проведена зустріч з провідним фахівцем, юрисконсультом відділу методичного забезпечення соціальної роботи Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Вікторією Федорівною Берліною.

Метою заходу було формування моральної культури молоді, знайомство юнаків та дівчат з поняттям права, правами та обов’язками.

Юрист консультант провела бесіду про правопорушення проти громадської безпеки, про вікові особливості кримінальної відповідальності. Учням пропонувалися ситуації, в які потрапляли підлітки, і вони вирішували, які вчинки регулюються мораллю, а які – правом.

Всім присутнім на цій зустрічі у доступній формі розповіли про існуючі в Україні адміністративні та кримінальні кодекси.

Учні отримали відповіді на свої запитання.

Найбільша кількість питань стосувалося захисту майнових та житлових прав дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, а також питань про права та гарантії дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, осіб з їх числа, при отриманні професійної освіти. На всі ці питання відповідали, юрист консультант Вікторія Берліна, заступник директора з виховної роботи Химченко Н.Ю. і соціальний педагог Сєргєєва Е.А.

Підводячи підсумок цієї зустрічі, учні згадали відомий вислів: «Незнання закону не звільняє від відповідальності».

Учні прийшли до висновку, що закони треба вивчати, знати і дотримуватися.

Правова культура – це різновид загальної культури. Враховуючи, що правова культура включає такі компоненти, як: правомірна соціально активна поведінка, високий рівень правосвідомості, розуміння принципів права, повагу до права, переконаність у соціальній значимості права, – саме на формування цих цінностей і спрямована виховна робота в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище».

ПРАВОВА КУЛЬТУРА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ=2 ПРАВОВА КУЛЬТУРА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ-1 ПРАВОВА КУЛЬТУРА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СВІДОМОСТІ

 

 

 

Соціальний педагог – Сєргєєва Олена Анатоліївна

Опубліковано у загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.