15 травня – День Святих Жен Мироносиць.

Мироносиці – це ті самі жінки, які з любові до Спасителя Ісуса Христа приймали Його в своїх будинках, а пізніше пішли за Ним до місця розп’яття на Голгофу. Вони були свідками хресних страждань Христа. Це вони затемна поспішили до Гробу Господнього, щоб помазати тіло Христа миром, як це належить за звичаєм іудеїв. Це вони, жінки-мироносиці, першими дізналися, що Христос воскрес. Вперше після своєї хресної смерті Спаситель явився жінці – Марії Магдалині.

 

 

  1. 05. 16 викладач живопису Прокоф`єв Євген Олександрович, провів лінійку присвячену православного свята – Дня Святих Жен Мироносиць.

Українська дружина завжди була вірна, тиха, милосердна, лагідно терпляча, всепрощаюча. Свята Церква шанує у лику святих багатьох християнських дружин. Їхні образи ми бачимо на іконах – святі мучениці Віра, Надія, Любов і матір їх Софія, свята преподобна Марія Єгипетська і багато-багато інших святих мучениць і преподобних, праведні і блаженні, рівноапостольні і сповідники. Кожна жінка Землі є мироносицею по життю – несе мир світу, своїй сім’ї, домівці, вона народжує дітей, є опорою чоловікові. Православ’я звеличує жінку-матір, жінку усіх станів і народностей. Тиждень (воскресіння) дружин-мироносиць – це свято кожної православної християнки, православний жіночий день.

 

День жен мироносиць в православних вважається аналогом 8 березня. Тільки замість сумнівного ідеалу жінки-революціонерки і феміністки-бунтарки Церква вихваляє зовсім інші якості наших матерів, дружин, сестер і подруг. Перш за все, це велика жертовність, самозабуття, вірність, любов і жива полум’яна віра, яка може все подолати. Ті самі віра і любов, які в повній мірі доступні лише немічному жіночому єству, і які світять навіть в самій безпросвітній темряві.

d1 d2 d3

 

 

 

 

Класний керівник, викладач спеціальних дисциплін:             Прокоф’єв Є.О.

Опубліковано у загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.