Протидія домашньому насиллю

Насильство в сім’ї є однією проблемою, яка існує у всіх, без винятку, країнах світу.

Одна з головних особливостей насильства в сім’ї – повторювані інциденти різних видів насильства (фізичного, психологічного, сексуального та економічного). Вони є важливим показником, що відрізняє «насильство в сім’ї» від «конфлікту». Конфлікт, зазвичай, має своє завершення, насильство ж характеризується систематичністю. Конфлікт має в основі проблему, яку можна вирішити. У ситуації з насильством в сім’ї одна людина постійно контролює іншу  із застосуванням сили, а це призводить до психологічних або фізичних травм. Ще одна особливість насильства в сім’ї, що посилює психологічну травму, полягає в тому, що кривдник і потерпілий – близькі люди.

З метою привернення уваги учнів Запорізького вищого професійного училища до проблем домашнього насильства, роз’яснення наслідків правопорушень скоєних на цьому грунті, соціальним педагогом Сєргєєвою Оленою Анатоліївною було організовано та проведено профілактичний захід на тему «Протидія домашньому насиллю» з запрошенням головного спеціаліста відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами безоплатної первинної правової допомоги, Першого Запорізького міського центру з надання безоплатної первинної правової допомоги Безверхну Світлану Олегівну.

Учні під час бесіди, з елементами тренінгу, отримали інформацію щодо протидії домашньому насиллю.

Домашнє насильство – це такі дії одного члена сім’ї по відношенню до іншого, які порушують громадянські права та свободи людини, або які призводять до фізичного, психічного, чи морального страждання. (Закон України «Про попередження насильства в сім’ї»).

Домашнє насилля – це злочин, вчинений найближчими для кожного з нас людьми: батьком, матір’ю, сестрою або братом.

Тобто, до правопорушень, учинених у сфері сімейно-побутових відносин, відносяться протиправні діяння, що посягають на життя і здоров’я, особисту свободу, честь і гідність, громадський порядок, в основі яких лежать неприязні взаємовідносини або раптово виниклі конфлікти між близькими родичами та членами сім’ї.

Хлопці та дівчата, під час проведення «зворотнього зв’язку», отримували відповіді на свої питання та буклети, з рекомендацією як захистити себе від фізичного, психологічного, сексуального та економічного насильства.

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва О.А.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.