Афганістан: героїзм крізь біль і сум

14 лютого 2018 року учні ДНЗ «Запорізьке ВПУ» прийняли участь у зустрічі з учасниками бойових дій на територіях інших держав та представниками міської влади  в приміщені великої зали міськвиконкому.

Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року, тобто 3340 днів. До складу радянського контингенту входили: управління 40 – ї армії з частинами забезпечення і обслуговування, чотири дивізії, п,ять окремих бригад, чотири окремі полки, чотири полки бойової авіації, три вертолітних полки, одна трубопровідна бригада, одна бригада матеріального забезпечення й деякі інші частини та установи.

Радянсько – афганську війну пройшло більше 160 000 українців. З них 2 378 загинули, 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися до дому інвалідами. Із 72 осі, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, є 11 українців.

Окрім Афганістану, українці несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії. Вони з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності.

Говорять, що людина живе до того часу, доки жива пам`ять про неї, доки не забуте її ім`я. Ми шануємо і пам’ятаємо загиблих.  І віддаємо данину поваги героям живим, вам, ветеранам – афганцям. Вірю, що неможливо зламати дух воїна, котрий бореться за рідну країну, за своїх улюблених і дорогих серцю людей, за свої надії! Миру, світлого неба, кращого майбутнього для всіх нас! 

 

 

 

 

 Заступник директора з НВР  Хімченко Н.Ю.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.