Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

19.09 2018 р. у нашому училищі відбувся виховний захід, присвячений пам’яті жертв фашизму.

На заході, який розпочався показом документальних кадрів жахливих подій війни, були присутні учні гр.13 («Декоратор вітрин. Адміністратор»), гр.04 («Маляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник»), гр.19 («ОКН. Админістратор»).

День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких націськи лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду.

З 1962 року було прийнято вважати кожну другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку і її повного завершення. Це стало однією з причин встановлення дня жалоби на вересневу неділю.

У супроводі презентації, учні почули та побачили якого величезного горя і страждань, неймовірних втрат зазнав у цій війні український народ: Уже наприкінці 1941 р. Україна була окупована. З чотирьох років німецько-радянської війни бойові дії тривали на українських землях три роки і чотири місяці. Весь цей час ворог здійснював політику нещадної економічної експлуатації та гноблення населення республіки. Знищення економіки, пограбування матеріальних і людських ресурсів було одним з найважливіших його завдань. Численні ешелони вивозили з України до Німеччини мільйони тонн сировини, продовольства, промислового обладнання, культурних цінностей.

У ході заходу учні приймали активну учать: розповідали про відомі їм факти подій Другої світової війни, про те, що Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих від фашизму– як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти – складають понад 8 мільйонів осіб.

Хвилиною мовчання було вшановано пам`ять загиблих у роки війни. Пам`ять– не скінченна книга. Маємо пам`ятати кожну сторінку нашої історії для того, щоби запобігти повторенню жахливих подій минулого.

 

 

 

 

 

 

 

 Захід підготували:

 бібліотекар Білогорохова Галина Федорівна.

керівник гуртка Калачова Олена Юріївна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.