Комп’ютерна та Інтернет – залежність як актуальні проблеми сучасності

7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету».

Цього дня ми згадуємо про те, про що мали б пам’ятати кожного дня – нашу безпеку у Всесвітній мережі. Ми дивимося новини та погоду, шукаємо фільми і музику, спілкуємося з друзями та просто знайомими, і не думаємо про те, що під ніком знайомого може приховуватись недоброзичливець, до скачаного файлу може бути вклеєний вірус, а посилання на цікаву новину насправді веде на заражений сайт.

Виникнення цього негативного фактору стало можливим лише після розробки у 1989 році Тімом Бернесом-Лі концепції WWW та розгортання світової павутини, а саме – інтернет-залежність.

Адикція (залежність) від чогось – поняття не нове. Пригадуючи навіть найвизначніші історичні постаті, ми одночасно згадуємо і про їх згубні пристрасті. Але, що ж змушує учнівську молодь пезперервно, нехтуючи сном та їжею, гортати сторінки безіменних серферів у морі Інтернету, саме це питання протягом тижня з’ясовувала соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна.

З метою захисту прав і інтересів дітей, недопущення поширення екстремальних розваг серед підлітків, попередження вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень з боку неповнолітніх і відносно них, популяризації сімейного способу життя, керуючись ст.5 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», п.17 ч.1 ст.23 закону України «Про Національну поліцію України», в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» було проведено наступні заходи:

06.02.2017 – Організація та проведення конкурсу листівок, плакатів, буклетів «За здоровий спосіб життя» за тематикою:

  • Молодь проти алкоголізму;
  • Скажемо палінню ні!;
  • Стоп наркотик;
  • «НІ» інтернет залежності.

07.02.2017 – 13.02.2017 – Профілактичні заходи «День безпеки в інтернеті» з використанням презентації, відео роликів та вікторин для учнів групи № 04 з професії «Маляр. Штукатур. Лицювальник – плиточник», № 08 з професії «ОКН. Агент з постачання», № 14 з професії «Декоратор вітрин. Флорист», № 10 та № 15 з професії «Живописець. Флорист»

07.02.2017 – 13.02.2017 – Анкетування в групах № 04 з професії «Маляр. Штукатур. Лицювальник – плиточник», № 08 з професії «ОКН. Агент з постачання», № 14 з професії «Декоратор вітрин. Флорист», № 10 та № 15 з професії «Живописець. Флорист» за шкалою інтернет – залежності Анастасії Жичкіної та Кімберлі Янг.

06.02. – 10.02.2017 – Тематичні класні години з метою профілактики інтернет залежності, алкоголізму, наркоманії, паління.

06.02. – 14.02.2017 – індивідуальне консультування.

13.02.2017 – Виховна класна година в групі №15 з професії «Живописець. Флорист» на тему: «Безпечний інтернет».

Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище» активно проводить профілактичну роботу щодо забезпечення соціального і правового захисту учнівської молоді, попередження вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень з запрошенням спеціалістів з соціальної роботи Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та правоохоронних органів.

22.02.2017 відбудеться зустріч з провідним спеціалістом Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Зенько Романом Юрійовичем з метою превентивно-профілактичної роботи.

Інформацію розміщено на сайті ДНЗ «ЗВПУ» за посиланнями:

Формування здоров’язберігаючих компетенцій у сучасного учня

МИ – ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ!

 

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.