Наша профорієнтаційна робота

Основними завданнями профорієнтації є виховання працелюбності, стимулювання до свідомого вибору праці, розвитку творчих здібностей учнів, ознайомлення їх із різними видами професійної діяльності. Відбувається поступове ускладнення профорієнтаційного матеріалу:  учнів знайомлять з умовами праці, об’ємом спеціальних і загальних знань, умінь і навичок, якими повинен оволодіти спеціаліст з даної професії, гігієнічною характеристикою професії, психофізіологічними вимогами професії до людини, системою підготовки та підвищення кваліфікації кадрів із даної професії. У підлітків часто змінюється інтерес до професії. Іноді це може відбуватись в результаті впливу якихось зовнішніх факторів, наприклад, коли учні отримують неправильне уявлення про зміст праці або про перспективи професії, або ж недостатньо об’єктивно оцінюють свої можливості, ігноруючи свої психофізіологічні особливості і переоцінюють свої сили. Чимало учнів узагалі не цікавляться майбутньою професією.

Саме  ці аспекти враховують педагогічні працівники ДНЗ «Запорізьке ВПУ» при проведенні профорієнтаційної роботи.

Протягом  останніх трьох місяців не на мить не припинялась профорієнтаційна робота по загальноосвітнім школам  міста та Запорізької області, інтернатним закладам освіти. Підписані договори на співпрацю з 126 загальноосвітніми школами, проведені майстер – класи художнього відділення в 24 ЗОШ міста, спортивних змагань та дружніх зустрічей 17, виїздів агітбригади в ЗОШ та інтернати понад 20.

Охвачені профорієнтаційною роботою: Михайлівський, Веселівський, Пологівський, Оріхівський, Запорізький райони області, м. Енергодар, Мала та Велика Білозерки, м. Мелітопіль та Дніпрорудне, с. Беленьке, с.Мар,ївка, с. Володимирівка, смт. Кушугум та Балабине та інші.

Вже сьогодні написано більш 60 заяв на вступ до ДНЗ «Запорізьке ВПУ».  Користуються попитом професії будівельного напряму: маляр, плиточник, муляр (каменяр); художнього напряму: флорист, живописець; економічного напряму: адміністратор та агент.

Сьогодні ми повинні донести до дітей, що кожен фах є цікавим і престижним, немає безталанних людей, які не були б фахівцями в якій – будь справі. Людина може стати щасливою, розкрити свій талант, свою внутрішню сутність, пізнавши власне призначення і здібності.

Бажаю всім педагогічним працівникам: наснаги, творчого натхнення, злагоди, благополуччя вашим сім,ям та здоров,я. Ясного неба над головою та рідної землі під ногами.

eebawrv6mdg img_4332 img_4314 img_4329

 

 

 

 

 

 

 

З повагою, заступник директора з НВР Хімченко Наталія Юріївна.

Опубліковано у Абітурієнту, загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Новини. Додати до закладок постійне посилання.