День захисника України — новонароджене свято з давніми традиціями

Захисники Вітчизни! Так ми називаємо тих людей, які протягом тисячоліть оберігали нашу землю, боронили її від нападників, захищали вдень і вночі, проливаючи кров і віддаючи життя.

Вітчизну і матір не обирають. Можливо, саме тому ці два слова часто вживаються поруч. Адже Вітчизну ми теж називаємо матір’ю. Кожний із нас під словом Вітчизна уявляє рідні обличчя батьків, друзів, рідних.

І, захищаючи Вітчизну, кожний захищає найдорожче.

У зв’язку з військовими діями на території України, які почалися в 2014 році, Указом Президента України Петра Порошенка було засноване нове свято – День захисника України, який відзначається в один день з Днем українського козацтва і Покровом Пресвятої Богородиці.

Відомо, що свято Покрови було на Січі найвеличнішим. Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, і вірили в її силу. Саме 14 жовтня (за старим календарем 1 жовтня) відбувалась Велика Рада, чи як її ще називали Козацька Рада. В цей день обирали отамана і вирішували, як жити на наступний рік.

З часом свято отримало ще одну назву – Козацька Покрова. А в Україні з 1999 року 14 жовтня офіційно відзначають День козацтва.

День Покрови – одне зі знаменних християнських свят. Існує легенда, чому так повелось.

Розповідають, що коли у десятому столітті на Візантію напали сарацини і намагались захопити Царгород, захисники міста у відповідь на свої молитви побачили Пресвяту Богородицю, що зняла з голови покрову і розпростерла над ними. Загарбники відступили. Царгород вистояв. З тих часів Пресвяту Богородицю шанують, люблять і звеличують.

З нагоди свята – Дня захисника України 04.10.2018 року у групі №19 за професією «Оператор комп’ютерного набору, Адміністратор» майстер виробничого навчання провела класну годину, на яку були запрошені Волохова Любов Анатоліївна – солдат 54 ї військової моторизованої дивізії та Сєргєєва Олена Анатоліївна – соціальний педагог училища. Волохова Любов – випускниця нашого училища. Вона навчалася в 2013-2014 році за професією: «Оператор комп’ютерного набору, Контролер – касир». На даний час Любов Анатоліївна проходить військову службу в Збройних Силах України за контрактом.

В теплій дружній обстановці було проведено бесіду з учнями групи про нелегкі будні солдатської служби. Любов розповіла, як вона потрапила на службу, як проходять солдатські будні і що дуже важлива підтримка кожного товариша.

          Учні залишилися під сильним приємним враженням від спілкування з нашою гостею, адже познайомилися із солдатом, який оберігає наш з вами спокій, без перебільшення вона одна з тих героїв, які служать своїй державі і народу, що завжди знаходяться на вістрі подій і захищають правопорядок у найкритичніших ситуаціях,.

          Вшанування героїв Запорізької області відбулося показом дуже зворушливого відеофільму про героїв, яки загинули, захищаючи Донбас.

          Як добре, що ми живемо в миролюбній державі, але мир треба не тільки берегти, а і вміти захищати.

День захисника Вітчизни — це свято сивих ветеранів і військовослужбовців усіх поколінь, це свято нинішніх військових і тих, що прийдуть за ними, це свято тих жінок, які чекали своїх рідних з армії або ділили з ними нелегку військову долю. Отже, День захисників Вітчизни — всенародне свято.

Виховний захід сприяв підняттю патриотичного духу і на прикінці було вшановано пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

 

 

 

 

 

 

 

Майстер виробничого навчання:    Бурдейна Любов Михайлівна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.