Допомога учням школи у професійному самовизначенні.

З метою надання профорієнтаційної підтримки учням шкіл в процесі вибору сфери майбутньої професійної діяльності, професійного самовизначення в умовах свободи вибору сфери діяльності, відповідно до можливостей, здібностей та з урахуванням вимог ринку праці, виховання усвідомленого підходу до вибору професії, відповідно до інтересів, в бібліотеці – філії № 4 була проведена комплексна профорієнтаційна робота.

На зустріч з учнями старших класів Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 91 були запрошені завідуюча відділу активної підтримки безробітних Запорізького правобережного міжрайонного центру зайнятості Іванова Наталія Василівна, представники ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище»: соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна, керівник гуртка Качайло Людмила Миколаївна, учні училища, – члени агітбригади «ПІКАЛО».

Завідуюча відділу Запорізького міжрайонного центру зайнятості Іванова Н. В.  розповіла про сучасні тенденції на ринку праці в Україні.

Про порядок прийому в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище», умови, методи навчання та подальшу долю молодих кваліфікованих робітників після закінчення навчального закладу розповіла Сєргєєва Олена Анатоліївна.

Учні школи № 91 мали змогу подивитися презентацію про життя учнівської молоді училища, ознайомитися з переліком професій та матеріальною базою.

На завершення зустрічі виступили учасники агітбригади «Пікало», які в яскравій та творчій формі представили особливості обраних професій.  Вірші та мініатюри про життя в рідному навчальному закладі, жарти та поради лунали від учасників для всіх присутніх. На завершення виступу агітбригади учні ДНЗ «ЗВПУ» подарували невелику концертну програму. Свої музичні подарунки підготували: учениця групи № 18 з професії «ОКН. Адміністратор» Руденко Марина, учні групи № 13 з професії «Декоратор вітрин» Єлесіна Поліна та Киянов Олександр. Учасники агітбригади із задоволенням поспілкувались зі школярами та відповіли на всі питання, що їх зацікавили.

Завідувач бібліотекою Отрошко Тамара Георгіївна подякувала всім присутнім на заході представникам запрошених організацій за профорієнтаційну підтримку учнів школи № 91, та ще раз наголосила на необхідності усвідомленого підходу кожного учня до вибору професії.

Профорієнтація – це, перш за все, розвиток професійної самосвідомості та ціннісних установок особистості учнів шкіл. Найважливішим критерієм професійного становлення особистості є здатність творити своє професійне життя, відповідально приймати рішення про вибір професії, спеціальності та місця роботи. Перед особистістю постійно виникають завдання, які потребують визначення відносини до професій, аналізу та рефлексії власних професійних досягнень, прийняття рішення про вибір професії або її зміну. Весь цей комплекс проблем і входить в поняття «професійне самовизначення».

dscn8795 dscn8804 dscn8810 dscn8816 dscn8833 1 2 dscn8725 dscn8744 dscn8783 dscn8784

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна

Керівник гуртка Качайло Людмила Миколаївна

Опубліковано у загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Новини. Додати до закладок постійне посилання.