ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД «ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З САХАРНИМ ДІАБЕТОМ»

10 листопада 2016 року у гуртожитку ДНЗ «ЗВПУ» з учнями училища було проведено бесіду на тему: «Всесвітній день боротьби з сахарним діабетом». Цей захід провела майстер виробничого навчання Кривко Ніна Петрівна.

          Всесвітній день боротьби з діабетом відзначається з 1991 року (Міжнародною діабетичною федерацією) щороку 14 листопада. Ця дата обрана в знак визнання заслуг одного із відкривачів інсуліну (лікарський препарат для лікування діабету) – Фредеріка Бантінга, який народився 14 листопада 1891 року.

Кривко Ніна Петрівна доповіла, що актуальність проблеми обумовлена масштабністю поширення цукрового діабету. На сьогоднішній день у всьому світі зареєстровано близько 200 млн. випадків але реальне число хворих приблизно в 2 рази вище (не враховані особи з легкою, не потребує медикаментозного лікування, формою). При цьому захворюваність щорічно збільшується у всіх країнах на 5 – 7%, а кожні 12 – 15 років – подвоюється, набуваючи характеру неінфекційної епідемії.

Цукровий діабет погіршує якість і скорочує тривалість життя, збільшує смертність в 2 – 3 рази. За даними ВООЗ цукровий діабет входить в трійку захворювань, що найбільш часто призводять до інвалідизації населення і смерті (атеросклероз, рак, цукровий діабет).

Щоб захистити себе від цієї тяжкої хвороби, необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

  • Обмеження (іноді повне вилучення) з раціону харчування легкозасвоюваних вуглеводів (цукор, ласощі), при зайвій вазі – зниження калорійності, спеціальне харчування – 5-6 разів на день невеликими порціями.
  • Дуже корисні фрукти і ягоди – вони містять целюлозу і харчові волокна, необхідні для більш повільного поглинання глюкози. Виняток становлять родзинки, виноград і банани, так як вони містять велику кількість глюкози, що категорично не рекомендується.
  • Без обмежень можна вживати страви з капусти, буряків, моркви, баклажанів, помідорів, редиски, огірків, кабачків, брукви, солодкого болгарського перцю, стручкової квасолі. Виняток становить картоплю з-за високого вмісту крохмалю.
  • Можна додавати висівки в супи і каші в процесі готування.
  • Напоями можуть бути кисломолочні продукти, морси, компоти і відвари трав.

Кожен з присутніх зрозумів, що необхідно дотримуватись здорового способу життя.

Будьте завжди здорові та красиві.!

2016-11-10-975 2016-11-10-977 2016-11-10-979

 

 

 

 

Майстер виробничого навчання: Кривко Ніна Петрівна.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.