Хай палає свіча … хай пала

30.11.2016р. у ДНЗ «Запорізьке ВПУ» відбувся виховний захід «Хай палає свіча…хай пала», присвячений вшануванню пам’яті померлих від Голодоморів в Україні

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини – 1 тисяча, щохвилини – 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.

Мультимедійна презентація, яку підготувала бібліотекар  Білогорохова Галина Федорівна, продемонструвала всім присутнім  історичні фото та документи, що викривають страшний злочин протии українського народу.

Керівник гуртка Качайло Людмила Миколаївна оформила музичний супровід заходу.

У заході приймали участь учениці гр.18 за напрямом «Оператор комп`ютерного набору. Адміністратор» (Руденко Марина, Кущ  Ганна), гр. 11 за напрямом «Декоратор вітрин. Флорист» ( Шматок Елизавета- другий курс.), гр.14 за напрямом«Декоратор вітрин. Флорист»( Ворона Анастасія- перший курс), гр.19 за напрямом«Оператор комп`ютерного набору. Адміністратор»( Тахтамиш Карина- перший курс).

Учні розповіли про криваво-чорну сторінку історії нашої Батьківщини, читали вірши, цитували свідків. Натхненно та зворушливо прочитала «Молитву Катерини Мотрич» Шматок Єлизавета. Хвилиною мовчання всі учасники заходу пам’янули жертв голодомору.

Захід підготували та провели бібліотекар Білогорохова Галина Федорівна та керівник гуртка Качайло Людмила Миколаївна.

img_4401 img_4409 img_4398 img_4389 img_4396 img_4408

 

 

 

 

 

 

 

Бібліотекар Білогорохова Г.Ф.

Керівник гуртка Качайло Л.М.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.