Бібліотека ДНЗ «Запорізьке ВПУ»

Бібліотека ДНЗ «Запорізьке ВПУ» існує з 1948 року.

Бібліотека – гордість нашого учбового закладу.

Загальна площа бібліотеки складає 212 кв. м., площа читальної зали складає 134 кв. м., площа книгосховища складає 78 кв. м.

Загальний бібліотечний фонд складає 6470 друкованих видань. Загальноосвітні підручники -1300, загально технічні – 536, професійно теоретичні -3168.

Послугами бібліотеки користуються 400 учнів та 55 працівників училища.

Бібліотека – центр інформації і перетворення та доведення інформації до споживачів. Висока якість освіти неможлива без високого рівня інформаційної культури, як учнів, так і викладачів та майстрів виробничого навчання.

Бібліотечне обслуговування, допомагає задовольнити духовні, культурні, навчальні, інформаційні потреби наших користовачив.

Інформаційне забезпечення є важливою ланкою навчально-виховного процесу нашого учбового закладу. Цю роль традиційно виконує бібліотека. Бібліотека училища впроваджує таки послуги:

  • видача бібліографічних довідок учням для підготовки до рефератів та дипломних робіт;
  • видача бібліографічних довідок викладачам для підготовки виступів на методичних та педагогічних радах, для участі у семінарах, засіданнях предметних комісій;
  • складання рекомендаційних списків;
  • складання списків нових надходжень;
  • ведення додаткових картотек, картотек позакласних заходів;
  • виступи бібліотекаря на інструктивно-методичних засіданнях з метою ознайомлення з новинками періодики.

 

Бібліотека оснащена новими комп`ютерами, принтером, підключена до мережі Інтернет, що дає можливість у пошуку необхідної інформації як для учнів, так і для вчителів, майстрів виробничого навчання.

Інтернет. Зручна і проста у використанні пошукова система. Наша Інтернет-бібліотека існує вже п`ять років та нараховує 2988 примірників за тематичним напрямом нашого училища – це підручники, енциклопедії, художні альбоми, ілюстрації, стат`ї, лекції, журнали та художня українська література.

У бібліотеці працює гурток «Небайдужі» під гаслом «Підручнику – довге життя», робота якого організована таким чином, що учні всіх навчальних груп по черзі приймають участь у ремонті та реставрації книжок і підручників. Таким чином виховується повага та бережливе ставлення до навчальної книги, повага до праці людей, які ії створили, підвищується інтерес до читання.

Пошук юних талантів ,розвиток здібностей декламування віршів, та читання прози – ще одне завдання бібліотекаря. Заняття у гуртку сприяють розвитку творчих здібностей учнів,поповненню словникового запасу,формуванню культури мислення та спілкування. Гурток «Дивослово» працює с починаючими поетами, допомагає розвинути таланти, придбати впевненості в своїй особистості.

В читальному залі бібліотеки проводяться масові виховні заходи, класні години, бібліотечні години з використанням мультимедійної техніки таки як « Толерантність – стиль життя» , «Всесвітній день поезії», «У житті завжди є місце подвигу», « Історія українського прапору» та інші. В підготовці і проведенні уроків бере участь бібліотекар: готує комп`ютерні презентації, книжкові виставки, як діючи постійно – Методична полиця, «Наша мова така чудова», « Мій рідний край», «Охорона праці», «Молодь і суспільство», «Про моральність» ,так і присвячені урочистим подіям, огляди літератури за темою.

В бібліотеці розроблені комп`ютерні каталоги і сумарні книги,які допомагають систематизувати книжковий фонд, нові надходження, прискорити пошук необхідної інформації.

dscn1839yzobrazhenye-010 dscn0443 dscn0453 dscn0457 snymok-008

 

 

 

 

 

 

 

Бібліотекар     Білогорохова Г.Ф.

Опубліковано у загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Новини. Додати до закладок постійне посилання.