День пам’яті жертв фашизму

День пам’яті жертв фашизму – міжнародна дата, яка відзначається щорічно у другу неділю вересня і присвячена мільйонам жертв фашизму. Цей день визначений у 1962 році.

Вибір припав на вересень, оскільки на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати – її початок ( 1 вересня 1939 року) та закінчення (2 вересня 1945 року). Це й стало одним із визначальних чинників уведення дня жалоби в другу вересневу неділю.

У день, коли вшановують пам’ять жертв фашизму, в кожній країні, яка брала участь у Другій світовій війні, не лише скасовують розважальні заходи, урочистості, що припадають на цю дату, а й відвідують пам’ятники, меморіали, цвинтарі. Гасло Дня пам’яті жертв фашизму «Об’єднатися, щоб  протистояти екстремізму».

Учні групи № 14 за професією «Деократор вітрин. Флорист» приєдналися до світової спільноти й вшанували пам’ять жертв фашизму. Члени лекторської групи під керівництвом Войтюк Тетяни Миколаївни розповіли про сучасні прояви фашизму, закликали бути пильними на варті миру.

Діти висловлювали власні погляди на минуле та сучасне нашої країни, вони впевнені, що необхідно докласти максимум зусиль для того , щоб молоде покоління українців мало можливість формувати світогляд в умовах толерантності та миру. Учні робили висновки, що війна – це біль, смерть. Це жах , який не має повторитися. Це вічний подзвін по мільйонам загублених життів. Це пам’ять, яка житиме у наших серцях завжди.

Сьогодні ми вшановуємо невинних жертв, а також тих відважних людей, які  ризикуючи власним життям рятували свою землю від фашистів. Ми низько вклоняємося їхньому подвигу.

 

 

 

 

 

 

 

 

Класний керівник Войтюк Тетяна Миколаївна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.