День соборонсті України та Злука на Дніпрі

22 січня, в Україні відзначається День Соборності. Саме цього дня у 1919 році було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Соборність Української держави – одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну.

Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

З того часу в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність (соборність) українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

Так і учні ДНЗ “Запорізьке вище професійне училище” но могли залишитись осторонь від цієї події. Вони приєднались до щорічної акції до Дня соборності України – “Злука на Дніпрі”. Це символічне з’єднання лівого та правого берегу Дніпра на плотині Дніпрогесу. Учні мали можливість поспілкуватись з патріотичними та громадськими організаціямі, дізнатись цікаві історичні факти боротьби за свободу та єдність свого народу.

Також в рамках відзначення Дня соборності України була проведена виховна година з учнями ДНЗ ЗВПУ. Виступ та презентацію підготували та провели Бібліотекар Галина Федорівна, керівник гуртка Качайло Людмила Миколаївна, Тіховська Уляна – учениця групи 11(декоратор вітрин-флорист) та Полігузова Поліна – учениця 14 групи (декоратори вітрин). Учнів ознайомили з шляхами до соборності України, наголосили на особливому символічному значені єдності для сучасної України і для всіх нас – свідомих громадян.

_1Y4LRKXOow l_qlI7_rbHI _gdbuceqkYQ 8FswbQH-9Uo ClvWZkdCIAM Fn0jEX9iwS8 (1) 1sfid4gP3H8 zrS5AKsHop4 wtL-Go-bfow

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник гуртка         Качайло Людмила Миколаївна

Опубліковано у загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.