Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня за рішенням Організації Об’єднаних Націй. В саме в цей день у 1945 році в’язні концтабору Бухенвальд (“Буковий ліс”), довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання.

У таборі в той час знаходилися декілька десятків тисяч ув’язнених із 18 країн Європи. У цьому жахливому місці за дев’ять років побувало близько двохсот п’ятдесяти тисяч людей. Згідно з оцінками, близько 50 000 людей загинули в Бухенвальді.  Деяких людей навмисне заражали вірусами задля медичних експериментів. За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік. Загальне число загиблих у німецьких таборах перевищувало 6 мільйонів.

У ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» 11 квітня було проведено ряд заходів, пов’язаних з цим днем. Класним керівником групи № 14  за професією «Декоратор вітрин. Флорист» Войтюк Тетяною Миколаївною була проведена виховна година «Фашистські табори смерті». Бухтоярова Аліна та Жулінська Вікторія розповіли  про визволення 11 квітня 1945 р. в’язнів фашистських концтаборів Бухенвальд і Дора. Також учні  переглянули  тематичні документальні відеоролики. Наприкінці, всі присутні  вшанували пам’ять загиблих у фашистських концтаборах хвилиною мовчання, запалили свічку скорботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

Класний керівник  Войтюк Тетяна Миколаївна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.