Соціально-педагогічна служба – один з компонентів цілісної системи освітньої діяльності навчального закладу.

З початку навчального року і до кінця навчання діяльність соціально-педагогічної служби ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» орієнтована як на учнів і їх батьків, так і на адміністративних і педагогічних працівників, їх соціально-психологічну підтримку.

Основною метою діяльності служби є соціально-психологічний супровід, особистісна і соціальна адаптація учнів в процесі навчання в училищі, а також забезпечення індивідуалізації та гуманізації педагогічного процесу.

Основним завданням роботи соціального педагога є сприяння у соціалізації учнів, тобто бути посередником між учнями, вчителями, батьками і соціальним оточенням. Соціальний педагог виступає і захисником, бо захищає права і інтереси особистості учнів, забезпечує сприятливі умови їх психічного і фізичного розвитку та навчання, підтримує і сприяє у вирішенні психолого-педагогічних і соціальних проблем. Проводячи комплексну діагностику можливостей і особливостей розвитку учнів виявляє учнів, які потребують особливої уваги для попередження виникнення проблем в навчанні і розвитку. Сприяючи учням у вирішенні актуальних завдань розвитку, навчання, соціалізації, саме соціальний педагог допомагає подолати труднощі у навчанні, порушенні емоційно-вольової сфери, проблем взаємин з однолітками, вчителями та батьками.

Протягом вересня соціальним педагогом проведено діагностування учнів 1 курсу, з метою вивчення рівня сформованості соціально-психологічної адаптації особистості.

Кожного понеділка в гуртожитку проводяться індивідуальні та індивідуально-групові консультації та бесіди на теми: «Соціально-правовий захист учнівської молоді», «Культура спілкування», тощо. За запитом адміністрації проведено діагностику в гуртожитку, щодо виявлення учнів з девіантною поведінкою.

Для розвитку психолого-педагогічної та соціальної компетентності всіх учасників освітнього процесу – учнів, педагогів, батьків соціальний педагог виступає помічником, тренером, посередником, порадником бо сприяє зміцненню взаєморозуміння і взаємодії між усіма суб’єктами освітнього процесу.

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва О.А.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.