Соціально-правовий захист учнівської молоді

 Кожна людина прагне передбачити своє майбутнє і вживає необхідних заходів, щоб це майбутнє виявилося максимально благополучним. Вступаючи до училища, щоб навчатися професії та стати справжнім майстром своєї справи, учні плекають надію, що зусилля не пропадуть дарма і обрана професія залишиться затребуваною і принесе заслужені дивіденди у вигляді високого соціального статусу, гідної оплати праці та морального задоволення.

Соціальний захист та підтримка учнівської молоді є вельми актуальною, тому що: по-перше, в суспільстві завжди існує потреба у висококваліфікованих фахівцях; по-друге, зростає значимість соціальних функцій професійно-технічних навчальних закладів, спрямованих на успішну адаптацію учнівської молоді в суспільстві та її інтеграцію в соціум; по-третє, учнівська молодь об’єктивно є носієм інноваційного потенціалу розвитку суспільства. Даний потенціал може бути реалізований лише в тому випадку, якщо молодим людям будуть надані рівні можливості і гарантії в отриманні освіти, забезпечені умови для успішного професійного старту. Це, в свою чергу, передбачає не тільки модернізацію існуючої системи соціальної підтримки молоді, а й вироблення нових стратегічних орієнтирів професійного і соціального становлення учнівської молоді.

Однак, у вирішенні проблем учнів домінує ситуативний підхід, орієнтований на прийняття приватних рішень. Адже багато учнів підтримує своє матеріальне становище, перш за все, за рахунок матеріальної підтримки з боку батьків. Основні інтереси учнівської молоді складаються в отриманні професійної освіти, що відповідає інтелектуальним потребам особистості, що дозволяє гідно змагатися на ринку професійної праці і ефективно працювати в обраній сфері діяльності. Одночасно впевненість учня – майбутнього кваліфікованого робітника в тому, що його знання стануть у пригоді, є важливим, базовим елементом соціальної захищеності.

19 вересня 2018 року на базі гуртожитку Запорізького вищого професійного училища відбулася бесіда з учнями, що проживають у гуртожитку на тему: «Соціально-правовий захист учнівської молоді». Протягом години спілкування з соціальним педагогом Сєргєєвою Оленою Анатоліївною, заступником директора з НВР Паскарь Наталією Юріївною та вихователем гуртожитку Пашкевич Наталією Михайлівною, учні мали змогу отримати відповіді на свої питання, що заздалегідь підготували до цієї зустрічі.

Головне завдання адміністрації та педагогічного колективу ДНЗ «Запорізьке ВПУ» – створення сприятливих умов для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку учнів, забезпечення їх правового та соціального захисту.

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва О.А.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.