Ми прагнемо миру

21 вересня 2018 року у всьому світі традиційно відзначають Міжнародний День Миру. Тема свята цього року звучить так – “Право на мир: 70 років Загальної декларації прав людини”.

З нагоди такої важливої, світової події, 24.09.2018 р., у гуртожитку нашого училища відбувся виховний захід під назвою «Ми прагнемо миру».

Учні, почули про історію свята: 25 років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. В Україні День миру святкують щорічно від 2002 року. відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року.

      Завдяки презентації учні побачили та почули як відбувається урочиста церемонія. у Нью-Йорку на День миру. 21 вересня Генеральний секретар ООН вдаряє в дзвін і пропонує хвилиною мовчання вшанувати жертв війн і конфліктів, які віддали свої життя для досягнення миру. Дзвін, встановлений поряд зі штаб-квартирою ООН, подарували організації японці в 1954 році. Він відлитий з монет, зібраних дітьми з 60-ти різних країн.

 В якості емблеми до Дня миру використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році. Зображення виконано за мотивами біблійної легенди про те, що Господь в знак примирення після Великого Потопу надіслав в Ноїв ковчег голубку з гілочкою оливи.

    У такий день багато було сказано про події на сході нашої країни. У 2014 році Україна зазнала військового вторгнення з боку Російської Федерації. Агресор стрімко анексував Крим і почав бойові дії на східних територіях Луганської і Донецької області. Були вбиті і покалічені тисячі українських військових та мирних жителів, в тому числі – й дітей. Тисячі людей, з окупованих українських територій, стали вимушеними переселенцями. З 2014 року по сьогодні жоден із днів в Україні не був Днем миру, але він обов’язково повернеться.

    Учні одностайно погодились з висновком що святкування Дня миру використовується для залучення уваги в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню Це свято покликане змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.

 

 

 

 

Захід та презентацію підготувала і провела

бібліотекар Білогорохова Галина Федорівна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.