13 листопада в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» був проведений виховний захід на тему: «Ми проти СНІДу» в групі №08 за професією: «Агент з постачання, Оператор комп’ютерного набору» . На виховному заході були присутні гості: заступник директора з навчально виховної роботи – Хімченко Наталія Юріївна, заступник директора з навчально методичної роботи – Кулинич Олена Анатоліївна, соціальний педагог навчального закладу – Сєргєєва Олена Анатоліївна, майстер виробничого навчання – Кривко Ніна Петрівна.
Виховний захід підготували та провели учні №08 групи та їх класний керівник – майстер виробничого навчання – Бурдейна Любов Михайлівна.
Цей виховний захід був присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.
ВІЛ та СНІД… Сьогодні нам часто зустрічаються ці слова на плакатах, у газетах та журналах, їх чуємо по телевізору, радіо і просто від дорослих. Але, на жаль, більшість не усвідомлює, яку загрозу він несе людям. Найчастіше ми думаємо – « мене це не стосується», « зі мною цього не трапиться», та ніхто не знає, де чекає нас біда. СНІД – одна з найголовніших проблем, з якою людство зіткнулося у ХХ столітті і увійшло у ХХІ ст..
Під час проведення виховного заходу учні в ігровій формі на прикладі сценок розповіли про історію СНІДу, засоби зараження та профілактичні дії.
Кожна сценка супроводжувалась презентацією з заданим напрямком.
На початку виховного заходу було проведено анкетування на перевірку знань по темі «СНІД», а по закінченню проведено аналіз відповідей.
Учні із задоволенням і інтересом прослухали інформацію про способи зараження та профілактичні дії
У всьому світі проводяться наукові роботи зі створення вакцини та ліків проти – інфекції, але на сьогодні СНІД не лікується. Єдиним методом боротьби із хворобою залишається попередження передачі вірусу.
СНІД – це біда не однієї людини. Не однієї нації, не однієї країни.
СНІД представляє загрозу для всіх.
Міжнародним символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка поєднала людей багатьох країн. Сьогодні у всьому світі червона стрічка символізує:
- Усвідомлення серйозності ВІЛ/СНІДу;
- Надію на те, що буде знайдено вакцину від ВІЛ і ліки від СНІДу;
- Солідарність із людьми, які живуть з ВІЛ, їхніми близькими, рідними і друзями;
- Пам’ять про мільйони людей, життя яких забрала ця недуга;
- Протест проти істерії і невігластва, дискримінації та суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ.
Учнями були підготовлені та пов’язані червоні стрічки учням та гостям заходу.
Необхідно пам’ятати, що усі ми рівні перед ризиком бути враженими ВІЛ-інфекцією, і тільки від нас самих, від нашого розуміння ризику, нашої поведінки залежить наше здоров’я.
На при кінці виховного заходу був показаний відео фрагмент «СНІД» зі страшними статистичними даними хворих на СНІД в Україні та світі.
Виховний захід пройшов у добрій, теплій атмосфері.
Захід був повчальним, різноманітним за формою та поданням матеріалу. Ніхто з присутніх не залишився байдужим до цієї болючої теми.
Майстер виробничого навчання: Бурдейна Любов Михайлівна