День пам’яті та примирення

Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі. В Україні донедавна відзначалося на офіційному рівні лише свято Дня Перемоги 9 травня, однак в 2014 році, коли розпочалася російська інтервенція, офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні – 8 й 9 травня.

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, у 2015 році указом президента було введено День пам’яті та примирення, , який відзначається щороку 8 травня.

З нагоди свята Перемоги,у бібліотеці нашого училища було розташовано тематичну книжкову виставку  «Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, людино!» та дві  фотовиставки:  «Свято зі сльозами на очах», «Ніколи Україна не встане на коліна».

Символом вшанування пам’яті жертв Другої світової війни є червоний мак. Ця квітка – пам’ятний знак жертв усіх військових і громадянських конфліктів, а також відображення кривавого сліду від пострілу. Символ маку присутній і в українській фольклорній традиції – за легендами, маки зацвітали так, де пролилася козацька кров. Наша книжкова виставка також прикрашена червоними маками.

Україна зазнала значних втрат внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло від трьох до чотирьох мільйонів військових, підпільників і цивільних, від чотирьох до п’яти мільйонів цивільних загинуло через окупаційний терор та голод у тилу, близько п’яти мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені, частина з них не повернулася на батьківщину. Загальні втрати України у Другій світовій війні оцінюються у 8–10 мільйонів життів.

Потрібно пам’ятати і вчити всі уроки минулого. Доземний уклін і вічна пам’ять загиблим…

 

 

 

 

Бібліотекар Білогорохова Галина Федорівна.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.