У гостях у літературному клубі

30.03.2016р. учні ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» Кумчик Євдокія, (гр.05 «Маляр Штукатур.»), Денисенко Анастасія (гр.15 «Живописець. Флорист»)Коваль Анастасія,(гр..18, «ОКН. Адміністратор») та керівник літературного гуртка «Дивослово» бібліотекар Галина Федорівна Білогорохова відвідали засідання літературного клубу « У світі книжок» в обласної бібліотеці          ім. Горького, присвяченого Дню театру.

Літературний клуб, створений при абонементному відділі обласної бібліотеки ім. Горького, існує з 2014 року. Організували його колишні працівники профтехосвіти, викладачі літератури Галина Кирилівна Власюк та Ніна Миколаївна Ласкова. На засідання клубу щомісяця запрошуються видатні запорізькі.

Гостями свята « День театру були: Народний артист України, актор театру ім. Магара Іван Смолій, працівник театру- бард Станіслав Богданов та актриса театру художнього слова Олексіївої, бард Тетяна Богданова, актор Кінного театру Олександр Старіковський.

Засідання розпочалось з показу кадрів театральної прем`єри «Мазепа».

Наша пам`ять – нескінченна книга. В такий день неможливо не згадати талановитих акторів, які, на превелику жаль, вже покинули нас. Працівниця театру ім. Магара, зараз пенсіонерка, Ганна Базілевська розповіла про землячку Тетяну Нещерет, яка була не тільки прекрасною актрисою, а й поетесою, членом Національної Спілки письменників України. Ми слухали чудові вірші Тетяни Нещерет та самої    Г. П. Базілевської, присвячені театру і акторам.

Виступ Народного артиста України Івана Смолія.. Ні, це був не виступ, це був яскравий маленький спектакль, на який, здатний геніальний актор, зігравший понад 200 ролей у театрі. Ми почули цікаву історію присвоєння театру ім. Щорса ім.`я Магара, дізналися, якою талановитою, щирою людиною був сам Магар. А коли Іван Ілл`іч читав, уривок з поеми «Катерина» Тараса Шевченка, через мить, здавалося, нікого на залишилось – усі були поряд з Катериною, поряд з нею благали коханого, бігли по лісу та затамувавши подих, відчули крижану темряву. Ось такий він -величезний дар перетворення.

Чуттєві пісні під звуки гітари подружньої пари бардів Богданових, їхні вірші зігрівали душевним теплом.

З актором, бардом Старіковським О.О. ми з`ясували, що Кінному театру вже 25 років. Колись він був єдиний в Україні, . і в ньому грав знаменитий актор Олег Григоріїв, який знімався у багатьох кінострічках як в Україні, так і за кордоном. А нова пісня Олександра Олександровича про козаків підбадьорила глядачів, так що всі почали підспівувати.

Бібліотекар ДНЗ «Запорізьке ВПУ» Білогорохова Г.Ф. представила своїх  учениць та розповіла про їх професії. Євдокія Кумчик і Анастасія Коваль спочатку, звичайно, хвилювались, тому що вперше в житті читали свої вірші такій досвідченій, вимогливій, але дуже доброзичливій аудиторії. «Прем`єра» пройшла з успіхом. Вірші учениць нагадали значимість родини, відчуття єднання кожної людини з Батькивщиною.

Засідання закінчилось, а присутні ще довго спілкувались, бо спілкування – єдина справжня розкіш.

DSCN0906 DSCN0943 DSCN0940 DSCN0916 DSCN0929

 

 

 

Бібліотекар                                                                      Білогорохова Г. Ф.

Опубліковано у загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.