Зимові вечорниці

Наша країна славиться великою кількість свят з неповторними, самобутніми  традиціями   і обрядами.  Особливо в зимовий період, період новорічних свят. Прадавні традиції  яскраво демонструють національний колорит  та неповторність народу, заохочують до вивчення історії та надихають на збереження своєї національної ідентичності. Так і учні ДНЗ «Запорізьке ВПУ», що мешкають в гуртожитку спробували відтворити традиції наших пращурів.

Завдяки вихователю гуртожитку Рижих Ользі Вікторівни та ради самоврядування гуртожитку було створено справжню атмосферу традиційних вечорниць. Учні ознайомились з традиціями та основними обрядами давніх слов’ян. Особливу увагу було зосереджено на традиціях святкування «Щедрого вечора»  або «Меланки та Василя». Білогорохова Галина Федорівна підготувала розповідь про історію та розвиток  свята в різні часи та правила ворожіння. Керівник гуртка Качайло Людмила Миколаївна  розповіла про особливості обрядових пісень – колядок, щедрівок та веснянок, про традиції щедрування в різних регіонах України.

Перевтілившись в справжніх щедрувальників з вертеповою зіркою до всіх завітали дівчата:  Ворона Анастасія  (14 група  – Декоратор вітрин.флорист) та Ременюк Анна (13 група – Декоратор вітрин). Вони виконали найпопулярніші щедрівки та колядки,  в тому числі всесвітньо відомий «Щедрик».

Відтворюючи традиції святкування «Щедрого вечора»,  неможливо було обійтись без  ворожіння. Ворожили на здійснення найзаповітнішої  мрії, на кращу долю. Задопомогою воску на воді, включивши фантазію, учасники намагались в  загадкових лініях побачити своє майбутнє.  Дівчата, що  бажали дізнатись ким буде  майбутній чоловік, мали можливість дізнатись про це, завдяки чарівному мішечку. І як годиться на вечорницях господарі почастували всіх смачненькими варениками. 

dscn9914 dscn9924 dscn9936 dscn9946 dscn9954 dscn9956 dscn9987

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник гуртка      Качайло Людмила Миколаївна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.