Міжнародний день толерантності

Міжнародний день толерантності (терпимості) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

     Поняття толерантність вперше почали вживати у XVIII столітті. У своєму «Трактаті про віротерпимість» видатний французький письменник Вольтер писав: «Безумством є переконання, що всі люди мають однаково думати про певні предмети». Розуміння толерантності не однакове у різних культурах, тому що залежать від історичного досвіду народів.

Епоху Відродження (18 ст.) часто наділяють духом толерантності. Найвизначнішим представником толерантності в ті часи був Вольтер. Йому присвоюють вислів: “Я не згоден з тим, що ви говорите, але віддам своє життя, захищаючи ваше право висловити свою думку”. У цьому афоризмі – класична теорія толерантності.

Термін «толерантність» пояснюється як терпимість і здатність до встановлення і підтримання спілкування з людьми.

У гуртожитку нашого училища відбулася зустріч, «Толерантність – стиль життя», присвячена темі, яка стосується як всього людства в цілому так і кожної людини, кожного з нас окремо.

Учні провели дослід, який показав, що ми дуже різні, що кожна людина індивідуальна і неповторна особистість. Світ тому і цікавий, що ми всі різні. За допомогою методики асоціативного куща, та презентації прийшли до висновку що таке толерантність? Інтерактивна вправа  «Чим ми схожі?» підвела учнів до того, що не зважаючи на, здавалося б, величезні відмінності між усіма, кожен знайшов щось спільне з оточуючими, що споріднює його з іншими.

Тож будьте толерантними, з повагою відносьтеся один до одного, та до оточуючого вас світу. Цінуйте в кожній людині особистість і поважайте її думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з вашими; будьте готові до того, що всі люди різні – не кращі й не гірші, а просто різні.

 

 

 

 

 

 

 

Бібліотекар Білогорохова Галина Федорівна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.