Наша мова така чудова

Найхарактерніша ознака індивідуальності народу – це його мова. Саме в мові відбито характер народу, його тисячолітню історію. Мова – це глибина тисячоліть. Це найдорожчий скарб, переданий нам сотнями попередніх поколінь, злеліяних у пісні, в переказі, в приказках. Мова – це душа народу.

21 лютого 2000 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі вперше відзначили Міжнародний день рідної мови аби привернути увагу спільноти до факту, що з 6000 мов,яки зараз існують, більшість перебуває під загрозою зникнення у найближчому десятилітті.

     День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

     У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року.

     З нагоди Дня української писемності та мови, учні, яки проживають у гуртожитку нашого училища, також писали диктант з української мови. Цю акцію провела бібліотекар Білогорохова Галина Федорівна

     Всі охочі, разом з вихователем гуртожитку Рижих Ольгою Вікторівною, взяли участь у написанні диктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

     Але дуже хочеться відзначити найкращих. Без помилок диктант написали: Бугайова Єлизавета, гр..07 (« ОКН. Обліковець з бухгалтерських даних»), Косач Тетяна, гр.06, (« ОКН. Обліковець з бухгалтерських даних»), Добровольська Софія, гр. 10 ( «Живописець.Флорист»). Прийміть наши щирі вітання, дівчатка!

    Любімо і шануймо українську мову – одну із наймилозвучніших, найбагатших, найпоширеніших і найкращих мов у світі!

 

 

 

 

 

 

 

Бібліотекар Білогорохова Г.Ф.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.