Свято мови і краси

День української писемності та мови– державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

На свято було запрошено випускників школи, які у свій час брали активну участь у різноманітних заходах, були учасниками учнівських олімпіад, конкурсів з української мови та літератури. Сьогодні ці учні-випускники є студентами Харківського національного університету ім.Каразіна (Новокрещенова Вероніка, Чирва Владислава). Відгукнувшись на запрошення, вони читали вірші як авторські, так і вірші улюблених поетів.Та всі вони поверталися у виступах до поетичного надбання Великого Кобзаря і закінчували виступ уривками творів Т. Шевченка, що було досить зворушливо. На згадку випускники отримали пам’ятні подарунки, виготовлені власноруч учнями групи №14- майбутніми декораторами.

Учениця Березовська Валерія (гр. №15.), яка посіла 3 місце на II етапі  Міжнародного конкурсу імені Т.Шевченка у 2018 р., прочитала вірш про українську мову, де були такі рядки:

У безкрайому океані звуків

Неповторно звучить мелодія рідного слова –

Це звучить моя українська  мова.

Учениця Масичева Вікторія (гр. №15) своїм виступом звернула увагу на значення слова в житті людини, використавши звернення Василя Сухомлинського: «Словом можна вбити і оживити, поранити і вилікувати, посіяти сум’яття і безнадію,  одухотворити, розсіяти сумніви і засмутити, створити посмішку і викликати сльози, породити віру в людину і заронити зневіру, надихнути на працю…»

Учениця Павленко Софія (гр. №15)  презентувала авторські вірші українською мовою, в яких вона закликає любити рідне слово та берегти його.

Музичнимподарунком на святі була пісня «Мова єднання», яка долаєвсі кордони без віз, вона летить по світу, бо в ній – жива душа народу України.

На завершення свята вчитель Єременко Л.Ф. запропонувала учням взяти участь у створенні проекту «В океані рідного народу обирай духовні острови» результатом якого буде книга «Поетичні вітрила».

 

 

 

 

Викладач Єременко Л.Ф.

Опубліковано у загальній категорії, Навчально-виробнича діяльність, Новини. Додати до закладок постійне посилання.