День визволення України від фашистських загарбників

   28 жовтня Україна відзначає одну з найбільш значущих дат в своїй історії – День звільнення від фашистських загарбників. Вперше ця дата в державному календарі свят з’явилася в 2009 році.

Свято було введено «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу під час Другої світової війни».

Під час Великої Вітчизняної війни на території України проходили битви, багато з яких мали особливо важливе значення і безпосереднім чином впливали на хід війни.

  Перші населені пункти України в районі східного Донбасу радянські війська звільнили у грудні 1942 року. Основні бої за звільнення республіки тривали з січня 1943 року по осінь 1944 року. У цей час на українській землі було зосереджено до половини всіх радянських сил.

  23 серпня 1943 був звільнений Харків, у вересні-жовтні цього ж року йшла битва за Дніпро, кульмінацією якої стало вигнання фашистів з Києва. Завершила цей етап війни Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944–го радянські війська визволили Ужгород, а 28-го вийшли на сучасну західну межу України. Всього в 1943-1944 роках Збройні сили СРСР провели на території УРСР 15 наступальних операцій.

  У наш час 28 жовтня прийнято віддавати данину пам’яті воїнам, загиблим у боях за визволення України, і мирним жителям, що постраждали від дій фашистських окупантів.  Учні нашого навчального закладу у цей день вшановують ветеранів Великої вітчизняної війни, які живуть сьогодні на Україні.

 

Майстер в/н                        Чебикіна Анастасія Устинівна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.