ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Щорічно, 16 листопада відзначається дуже незвичайне, але дуже важливе для людства свято — Міжнародний день толерантності. Це відбувається у зв’язку з тим, що 16 листопада 1995 року організація ЮНЕСКО затвердила офіційний текст «Декларації принципів толерантності».

В рамках Дня народної єдності в Запорізькому вищому професійному училищі з 13 по 17 листопада 2017 року соціальним педагогом Сєргєєвою Оленою Анатоліївною був проведений Тиждень толерантності.

Основною метою проведення Тижня толерантності було ознайомлення учнів з поняттям «толерантність», розвиток уявлення про інших людей на основі зіставлення себе з ними, виділення схожості та відмінностей, формування уявлення про толерантну поведінку та виховання почуття поваги один до одного.

Для досягнення поставленої мети використовувалися різні форми роботи: анкетування, заняття з елементами тренінгу, бесіди з відео оглядом, відео тайми, скайп конференції, класні години, тематичні бесіди, лекції з профілактики екстремізму і правопорушень в молодіжному середовищі та конкурси (селфі, емблем).

 

Понеділок. День поваги, добра і терпіння.

Відкриття тижня толерантності.

Оформлення стенду «Толерантність це -…»

Скайп конференція з Клінікою дружньою до молоді.

Відео тайм «Толерантність» (гуртожиток).

 

 

 

 

Класні години та тематичні бесіди в групах.

 

 Вівторок. День тактовності.

 Тематична лінійка

Зустріч з представником Запорізького міського центру для сім’ї, дітей та молоді.

Бесіда з відеооглядом на тему: «Що ти знаєш про толерантність?».

 

 

 

 

Конкурс «Найкраще селфі з педагогами» (проведення незалежного онлайн-опитання в блозі соціального педагога за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScNVDhqDelyGGv8Lkd6bbFZw_tduAFW-8nw_EU7drv7kPJZNw/viewform?usp=sf_link)

 

 

 

Виховний тематичний захід в гуртожитку на тему: «Як добре бути добрими» (підготувала та провела Білогорохова Галина Федорівна).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Класні години та тематичні бесіди в групах.

 

Середа. День Взаєморозуміння

 

Зустріч з представником відділу правопросвітництва та взаємодії з суб`єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Першого запорізького місцевого центру з надання безоплатної первинної правової допомоги. Заняття з елементами тернінгу«Світ, в якому я хочу жити».

 

 

 

 Класні години та тематичні бесіди в групах.

 

Четвер. Конкурс «Емблема толерантності».

Тематичний інтерактивний захід в бібліотеці навчального закладу за темою: «Толерантність стиль життя» (підготувала та провела бібліотекар Білогорохова Галина Федорівна за участю учнів груп № 10, 11, 15, 18, 19 ).

 

 

 

 

Створення емблеми «Толерантність»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Класні години та тематичні бесіди в групах.

 

П’ятниця. День щастя.

– Результати анкетування;

– Результати конкурсу «Емблема толерантності».

– підведення підсумків та нагодження переможців.

 

Протягом тижня проведено тематичні батьківські збори «Толерантність – шлях до гармонії», бесіди та консультації для батьків «Сімейні фактори ризику, їх вплив на фізичне і психічне здоров’я дітей».

Згідно декларації принципів терпимості, затвердженої резолюцією Генеральної конференції ЮНЕСКО від 16 листопада 1995 року (Стаття 1, п.1.4) «Прояв терпимості, який співзвучний повазі прав людини, не означає терпимого ставлення до соціальної несправедливості, відмови від своїх або поступки чужим переконанням. Це означає, що кожен є вільним дотримуватися своїх переконань і визнає таке ж право за іншими. Це означає визнання того, що люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, становищем, мовою, поведінкою і цінностям і мають право жити в мирі та зберігати свою індивідуальність. Це також означає, що погляди однієї особи не можуть бути нав’язані іншим».

Отже, толерантність – це не тільки і не стільки раціональне ставлення до світу, скільки синтез розуму і почуттів. Щоб бути терпимим до іншого, розуміти його і любити потрібно не тільки знання того, що поводитися потрібно саме так, а й відчути це самому».

 

Соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна

 

 

 

 

 

 

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.