У гуртожитку нашого училища відбувся виховний захід, присвячений річниці трагедії у Бабиному Яру.
В історії України багато сторінок криваво-черного коляру.77 років тому в київському Бабиному Яру трапилася трагедія, про яку знають далеко за межами України. Десятки тисяч євреїв, включаючи маленьких дітей, були розстріляні за два дні – 29 та 30 вересня 1941 року. Протягом 1941-43 років у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена Організації українських націоналістів, 100 матросів Дніпровського загону Пінської воєнної флотилії, знищено 5 циганських таборів. За оцінками, за три роки у Бабиному Яру було розстріляно від 70 000 до 200 000 чоловік. Крім того, у Сирецькому концтаборі, де утримувались колишні комуністичні активісти, підпильники і військовополонені, за роки війни загинуло більше 25 тисяч осіб.
Злочини нацистів вже після війни розслідував Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР (НКВС). Слідчі допитували небагатьох свідків, які вижили в Бабиному Яру, з’ясовуючи подробиці розстрілів і намагаючись дізнатися імена виконавців.
Протоколи допитів збереглися донині. Всі вони містяться в архівах СБУ. Крім того, вони були опубліковані в книзі “Бабин Яр: людина, влада, історія” вітчизняних вчених Тетяни Євстаф’євої та Віталія Нахмановича. Ці свідчення важко читати, ще складніше уявити, що колись все це відбувалося в Києві.
Але були люди, які ризикуючи власним життям, а також життям членів своїх родин, переховували в себе євреїв. Це – українці, поляки, білоруси, татари, росіяни, вірмени, греки та німці. Почесне звання “Праведник Бабиного Яру” отримали понад півтисячі людей.
У літопису глобальної єврейської Катастрофи саме з Бабиним Яром пов’язують початок Голокосту в Європі, хоча насправді хвиля розстрілів котилася до Києва від самого кордону — Львів, Бердичів, Кам’янець-Подільський, Житомир.
Кожного року у нашому училищі класні керівники, майстри виробничого навчання розповідають учням про цю нелюдяну, жахливу трагедію світового масштабу, Через 77 років вже майже немає тих, хто залишився живим, але пам’ять живе і кожен з нас забов`язан берегти ії.
Захід та презентацію до заходу підготувала в провела бібліотекар
Білогорохова Галина Федорівна