ПРАВА. ОБОВ’ЯЗКИ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Ризикована і протиправна поведінка підлітків – це проблема, з якою стикалися в усі часи всі суспільства. Але, кожному з досвіду відомо, що краще попередити розвиток певної проблеми, ніж мати справу із її наслідками.

У профілактиці протиправної поведінки важливу роль відіграє просвітницько-профілактична діяльність, яка спрямована на попередження негативних явищ та формування у підлітків знань, умінь та навичок, які сприятимуть відповідальній і безпечній поведінці.

Підлітковий вік – один з найскладніших та найвідповідальніших періодів життя людини. При цьому, саме у віці 14–18 років є найбільший ризик виникнення девіантної поведінки та вчинення правопорушень, а тому у цьому віці підлітки найчастіше потрапляють у поле зору правоохоронних органів. Причин протиправної поведінки підлітків багато, однак однією з них є незнання законодавства, своїх прав та обов’язків, а також невміння діяти в критичних життєвих ситуаціях.

Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» (ст. 23) до профілактики правопорушень серед дітей та підлітків мають залучатись працівники поліції. Тому, на базі Запорізького вищого професійного училища було організовано та проведено інтерактивний захід на тему: «Права. Обов’язки. Відповідальність», з запрошенням працівників Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції:

  • Інспектора із зв’язків з громадськістю, старшого лейтенанта поліції Михайловського Олександра Олександровича;
  • Інспектора, лейтенанта поліції Скорбич Юлію Юріївну;
  • Інспектора, лейтенанта поліції Касьян Вікторію Павлівну;
  • Інспектора, лейтенанта поліції Пляшечник Ольгу Володимирівну;
  • Інспектора, лейтенанта поліції Баголу Ганну Миколаївну;
  • Інспектора, лейтенанта поліції Биковську Інну Павлівну;
  • Інспектора, лейтенанта поліції Євстратова Владислава Ігоровича.

Протягом години, працюючи в різних групах, працівники Управління патрульної поліції використовували різні форми і методи роботи, аби ознайомити учнів із особливостями прав дитини, які гарантовані Конвенцією ООН про права дитини та основними ситуаціями порушень прав дитини і структурами, до яких можна звернутись за консультацією і захистом.

Звичайно, якщо в людини є право – це значить, що в неї є і обов’язки. Права визначають ступінь свободи, а обов’язки – ступінь відповідальності. Єдність прав і обов’язків є умовою для самовдосконалення людини, її творчої самостійності. Але головний обов’язок – це поважати права інших.

Відкритий продуктивний діалог учнівської молоді з працівниками поліції, при обговоренні важливих правових ситуацій, дав змогу актуалізувати знання про юридичну, а саме адміністративну відповідальність, проаналізувати поняття прав та норм поведінки, надати учням інформацію щодо видів злочинів та покарань за них, проінформувати щодо особливостей кримінального провадження у справах стосовно неповнолітніх, та попрактикуватися на основі справжніх життєвих ситуацій.

Дякуємо інспектору із зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції, старшому лейтенанту поліції Михайловському Олександру Олександровичу за допомогу в організації та проведенні просвітницько-профілактичних занять з учнями ДНЗ «Запорізьке ВПУ».

 

 

 

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва О.А.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.