100-РІЧЧЯ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ, УКРАЇНСЬКОГО ПОВСТАННЯ У ЛЬВОВІ

На виконання Указу Президента України від 22 січня 2016 року № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» 07 листопада 2018 у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище в групі № 06 за професією «Оператор комп’ютерного набору. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», пройшла класна година на тему «100-РІЧЧЯ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ, УКРАЇНСЬКОГО ПОВСТАННЯ У ЛЬВОВІ».

Цьогоріч минає сто років з часу проголошення Західноукраїнської народної республіки.

1 листопада 1918 року у Львові відбулося повстання відоме під назвою Листопадовий зрив (Листопадовий чин). Фактично це був військовий переворот, організований Українською Національною Радою.

До свого плану Рада залучила сили українських січових стрільців.

Метою перевороту було встановлення влади Української Держави, згодом перейменованої на Західноукраїнську народну республіку.

Західноукраїнська Народна Республіка — українська держава, що фактично існувала протягом 1918-19 рр., формально ж і до 1923 р. на території Західної України зі столицею у Львові. Тернопіль, до слова, вважається другою столицею ЗУНР. Постала після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорщини. Проголошена 19 жовтня 1918 року. Охоплювала територію заселену українцями — Галичину, Буковину й Закарпаття.

Результатом Листопадового чину у Львові стало утворення Української Держави, площею 70 тис. кв. км. А вже 9 листопада 1918 року був сформований уряд Української Держави – Державний Секретаріат. Через кілька днів – 13 листопада – державі дали нову назву: Західноукраїнська народна республіка (ЗУНР).

Учні уважно слухали розповідь та переглянули відео про  Українське повстання у Львові. Група №06 за професією «Оператор комп’ютерного набору. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», винесли з класної години багато корисної, нової та цікавої інформації.

 

 

 

 

Майстер виробничого навчання                                                    Кішко Ксенія Вікторівна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.