Виховний захід, присвячений 295-річчю народження Григорія Сковороди

У зв’язку з ювілейною датою з дня народження Григорія Сковороди, українського філософа, поета, баснописця та педагога,  22 листопада 2017 р. з учнями групи 12 майстром в/н Чебикіною Анастасією Устинівною та кл.керівником Орел Наталею Григорівною відбувся виховний захід.

Наставники разом з учнями переглянули біографію філософа, визначні моменти його життя, цікаві знайомства та їх вплив на життя та творчість письменника.

Сковорода навчав, що в природі — краса, гармонія, а в суспільстві — несправедливість, і щоб змінити макросвіт (навколишнє), треба кожному змінити мікросвіт (тобто себе самого). З цією думкою тісно пов’язана його ідея «сродної праці»: пізнавай себе, а пізнавши— удосконалюй. Пізнаючи свої нахили, людина правильніше визначить своє місце в суспільстві й принесе найбільшу користь. А поки що чимало людей займають не свої місця: один ходить за плугом, а він від природи музика, інший працює суддею, а йому б пасти череду. Великий філософ доводив, що людина не може бути щасливою, якщо діє всупереч своїй природі. Веління природи — це веління Бога в людині. Пізнання природи — це пізнання Бога. Філософ жив сподіваннями на суспільство рівноправних людей, де не буде «рабського іга», «тяжкої роботи», нічого «златожадного».

Учні з зацікавленням слухали запропоновану інформацію та дійшли висновку, що філософія Г.Сковороди – це джерело справжнього гуманізму та співчуття людині. Вона змушує замислюватися над важливими питаннями життя.

 

 

 

 

Майстер в/н              Чебикіна А.У.

Класний керівник     Орел Н.Г

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.