Виховна робота з дітьми соціальних категорій – запорука успіху держави.

В ДНЗ «Запорізьке ВПУ» навчається великий відсоток учнів з числа соціально вразливої категорії. На початок кожного навчального року створюється банк даних дітей, які потребують соціального захисту, опіки, складено соціальні паспорти груп, училища, вивчено стан охоплення учнів у гуртках, секціях у позаурочний час, проведено роботу по залученню учнів до них. Протягом року виявляється і проводиться робота з учнями, схильними до бродяжництва та які мають девіантну поведінку.

 

Навчальний рік Контингент Сироти та ПБП Інваліди Чорноб. Малозабезпечені Багатодітні Напівсироти Виховує один з батьків Зона АТО  (переселенці)
2014-2015 433 37 11 13 35 43 23
2015-2016 439 32 12 18 34 36 25 4
2016-2017 439 28 15 18 25 41 26 6
2017 – 2018 425 14 13   7 26 23 18 4

        Однією з  найвищих  соціальних  цінностей держави є соціальний
захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
        Правові, організаційні,   соціальні   засади   та    гарантії
державної    підтримки    дітей-сиріт    та   дітей,   позбавлених
батьківського піклування,  молоді із числа дітей-сиріт  та  дітей,
позбавлених батьківського піклування, визначаються Законом України
“Про забезпечення організаційно-правових умов соціального  захисту
дітей-сиріт та   дітей,   позбавлених   батьківського  піклування”
і є складовою законодавства про охорону дитинства.

На 1.09. 2017 року дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування було зараховано 14 осіб.

Основним нормативно-правовим документом соціального захисту дітей-сиріт та дітей, ПБП є Постанова КМУ від 05.04.1994р. №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, ПБП».

За кожним учнем соц.. категорії закріплені Наказом директора  державні представники ( майстри в/н та кл. керівники)

Згідно вище зазначеної Постанови дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування:

– виплачуються кошти на м’який інвентар та одяг;

– якщо учню зазначеної категорії (без опіки) виповнилось 18 років, то на початок навчального року він отримує щорічну допомогу для придбання навчальної літератури;

– дітям-сиротам випускникам при працевлаштуванні надається грошова компенсація для придбання одягу і взуття;

– при працевлаштуванні випускникам виплачується одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів (з/о і б/о);

– на період літніх канікул державою забезпечується щорічне безоплатне оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського  піклування (за бажанням) в таборі відпочинку. Діти, які не виїжджають до місць організованого відпочинку влітку, отримують і стипендію, і компенсацію на харчування, яка на сьогодні складає близько 92,99 грн. по календарним дням для дітей, що знаходяться на повному державному утриманні і близько 37,20грн. по календарним дням, які знаходяться під опікою.

– з економії стипендіального фонду, учням зазначеної категорії надається матеріальна допомога, згідно наданих заяв та клопотань майстрів виробничого навчання;

– учням вразливої категорії виплачується 100% заробітної плати, нарахованої під час виробничого навчання та виробничої практики на підприємствах (згідно ст.8 Закону України № 2342);

– для безкоштовного проїзду в міському та приміському транспорті дітям-сиротам та дітям, ПБП надаються Єдині квитки;

– за сприяння міської влади діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування при досягненні 16-річного віку поза чергою, урочисто отримують паспорти в міській мерії;

– згідно Закону України №2402 від 26.04.2001р. «Про охорону дитинства» – держава гарантує працевлаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після закінчення навчання, на підприємства, які надають місце проживання.

Ведеться робота з учнями соціальної категорії, що мешкають в гуртожитку.

Потужна спроможність гуртожитку складає 150 місць. У гуртожитку проживає понад 50 чоловік – учнів соціальної категорії. Це діти сироти, діти позбавлені батьківського піклування, інваліди, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, переселенці з Донецької та Луганської області. Окрім учнів ДНЗ «ЗВПУ», у гуртожитку проживають й учні ДНЗ «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище». Порівняно з минулими роками, значно покращився санітарний стан гуртожитку: встановлено на двох поверхах (північна сторона) металопластикові вікна, закуплено холодильники, працює Інтернет. Завдяки посиленому контролю з боку вихователів та учнівського самоврядування, значно зменшилась кількість зіпсованих кранів, ліжок, дверей. В гуртожитку працює  вихователь, керівник гуртка, бібліотекар, соціальний педагог. Кожного тижня проводяться відкриті виховні заходи майстрами виробничого навчання та викладачами, постійно проводиться індивідуальна робота з учнями та їх батьками.

До проведення цих заходів залучаються всі діти соціальної категорії.

 

Робота гуртків, клубів, об’єднань, спортивних секцій.

Спортивна робота в училищі проводиться згідно календарного плану спортивно-масових заходів училища, обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України. Робота різноманітних секцій налічує в своїх рядах 168 учнів, а саме: баскетбол – 24, волейбол –22, настільний теніс – 25, шахи-шашки – 22, футбол – 55, секція атлетизму – 20.

Учнів соціальної категорії більше 43%.

В училищі працюють гуртки художньої самодіяльності: вокального співу – 24 учня, театральний гурток  – 33 учня, студія поезії та декламації – 15 учнів, агітбригада – 16 учнів. Учнів соціальної категорії більше 36%.

 

 

 

 

Заступник директора з НВР
ДНЗ «ЗВПУ»                                                                          Н.Ю. Хімченко

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.