Адаптація учнів до умов проживання у гуртожитку

 Більшість учнів, які вступили на перший курс, як правило, мають зіткнутися з цілою низкою проблем, серед яких  перше місце посідає проблема психологічної адаптації. Необхідність в психологічній адаптації людини виникає, перш за все, зі зміною діяльності людини і її соціального оточення.

 З першого дня навчання в училищі учень потрапляє до навчальної групи, де зібрані колишні школярі з різними характерами, амбіціями, цілями, самооцінкою тощо. В цих умовах дуже важко адекватно сприймати не тільки навколишню дійсність, а й, навіть, самого себе. Виявлення своєї особистості, займання своєї соціальної «ниши» в колективі, який починає формуватися, адаптація власної поведінки щодо рольових очікувань студентів – одногрупників не у всіх відбувається легко і одразу. Як правило, це важкий і тривалий період у розвитку колективу.

            Рішення проблеми бачимо у взаємодії роботи працівників гуртожитку, класних керівників, майстрів в/н,  соц. педагога а також учнівського самоврядування. Основною проблемою у гуртожитку постає організація активного корисного відпочинку і вільного часу.

Знайомство учнів-першокурсників з органами учнівського самоврядування, його ролі в училищі, напрямах діяльності, запланованих заходах. Учні  запрошуються для участі в різноманітних заходах. Передбачається дружня бесіда старшокурсників з початківцями, останнім надається можливість поставити своїм старшим товаришам такі відверті питання, які вони не зможуть поставити викладачам і класним керівникам, і отримати на них відповіді. Задоволення потреб у побутовій сфері, покращення житлово – побутових умов також прискорять процес адаптації.

Доброзичливість, увага до учнів, індивідуальний підхід сприятимуть скороченню строків адаптації до проживання у гуртожитку.

Саме тому у гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУ» приділяється велика увага відпочинку учнів та їх вільного часу. Бібліотекар, соціальний педагог, майстри виробничого навчання, класні керівники проводять різноманітні виховні та тематичні заходи, квести, конкурси.

21 листопада заступник директора з НВР Хімченко Наталія Юріївна разом з майстрами виробничого навчання та класними керівниками провели збори учнів, на яких обговорювались питання сьогодення та плани на  майбутнє, виконання правил проживання у гуртожитку.

 

 

 

 

Заступник директора з НВР Хімченко Наталія Юріївна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.