ЖИТТЯ БЕЗ НАСИЛЬСТВА

Проблема насильства, жорстокого поводження на сьогоднішній день є однією з найбільш тривожних серед соціальних факторів, що впливають на зростання соціального сирітства, бездоглядності, безпритульності.

З метою профілактики жорстокості та насильства серед неповнолітніх, в сім’ї, в освітньому закладі, в групі № 19 з професії «Оператор комп’ютерного набору. Адміністратор» (майстер в/н Паскарь Наталія Юріївна) було проведено профілактичне заняття з елементами тренінгу«Життя без насильства».

Головними завданнями під час проведення заняття було: з’ясувати суть поняття насильства, розвивати знання про відповідальність своїх дій, сформувати негативну думку в учнів до всіх форм жорстокого поводження, створити інформаційне керівництво з профілактики насильства та жорстокого поводження і надати соціальну, психологічну, педагогічну допомогу і підтримку учням.

Соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна використовуючи метод «Коло ідей» залучала всіх учнів до обговорення проблеми насилля.

Ставлячи дискусійне питання, всіх учнів було згруповано в малі групи для обговорення окремих аспектів, а саме чотирьох видів насилля: психічного (емоційного), фізичного, сексуального та економічного. Використовуючи аркуші паперу, фломастери, маркери учні обговорювали проблему в малих групах та знаходили способи її вирішення. Під час обговорення своєї теми презентували малюнок зі своїми ідеями та пропозиціями. Кожна група презентувала свої пропозиції для вирішення проблеми насильства.

Соціальний педагог підвела підсумок роботи та, а медична сестра Матвієнко Валентина Іванівна, яка весь час спостерігала за процесом роботи учнів, акцентувала увагу на формуванні здорового способу життя, оскільки саме у молоді роки відбувається сприйняття певних норм та зразків поведінки, накопичення відповідних знань та вмінь, усвідомлення потреб та мотивів, визначення ціннісних орієнтацій, інтересів та уявлень.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна.

Медична сестра Матвієнко Валентина Іванівна

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини, Соціально-педагогічна діяльність. Додати до закладок постійне посилання.