ЧАС І ДОСІ НЕ ЗАГОЇВ РАНИ, ЦЕЙ ОДВІЧНИЙ БІЛЬ АФГАНІСТАНУ

5 лютого 2016 року минуло 27 років з моменту виведення радянських військ з Афганістану. Це день афганців-ветеранів, офіційний день пам’яті жертв, загиблих в Афганістані, Чечні та інших «гарячих точках», день пам’яті і скорботи про всіх загиблих воїнів-інтернаціоналістів. З метою ознайомлення учнів з історією Афганської війни, виховання в учнів почуття обов’язку, відповідальності, самопожертви, патріотизму, підготовки учнів до участі в суспільно-політичному житті країни, готовності гідного служіння Батьківщині, підвищення статусу героїко-патріотичного виховання в Запорізькому вищому професійному училищі було проведено урок мужності.

На урок мужності були запрошені учасники бойових дій в Афганістані:

Ø Головченко Віктор Миколайович – голова Спілки ветеранів Афганістану Запоріжжя. За високі досягнення в суспільному житті і бездоганну службу в збройних силах отримав медалі «70 років Збройних сил СРСР» і «Воїну-інтернаціоналісту від вдячного афганського народу». У 2014 році нагороджений президентським орденом «За заслуги» II ступеня;

Ø Московцев Дмитро Миколайович – заступник голови Спілки ветеранів Афганістану Запоріжжя, капітан в запасі Збройних сил України, заступник директора Запорізького театру «Новий театр».

Присутні на урок мужності учні дізналися про історію виникнення необхідності введення радянського обмеженого контингенту на територію ДРА в 1979 році, про важкі роки війни, про долю наших солдат і офіцерів, переглянули презентацію «Ти – вічна біль, Афганістан», відео-фрагмент «Афганістан 1988. Бій за висоту 3234, 9 рота 345 ОПДП», які допомогли побачити військові події на Афганській землі та зрозуміти їх хронологію.

11

 

 

 

 

В ході уроку піднімалося питання «Що таке патріотизм?», говорили про воїнів-інтернаціоналістів.

Учениця групи №18 за професією: «ОКН. Адміністратор» – Ковальова Анастасія прочитала свій вірш, написаний загиблому другу, в якому розповіла про чесно виконаний солдатський обов’язок, про гірку втрату, добре ставлення до людей і про любов до життя.

Учасник бойових дій – Московцев Дмитро Миколайович виконав пісню про Афганістан.

Учні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Будучи присутнім на такому заході, починаєш розуміти і відчувати той біль і гордість за солдат, які пройшли Афганістан.

Наша країна переживає не найкращий період – на сході України триває війна. Але саме в такий тривожний час і загартовується дух патріотизму в серцях молодого покоління.

У пам’яті людській ця війна ще довго буде жити, бо її історія написана кров’ю солдат і сльозами матерів, обелісками з зірочками і, увірвавшимися фронтовим вітром в наше життя, піснями.

Захід закінчився піснею «Україна  – це ми» у виконанні учениці групи № 11 за професією: «Декоратор вітрин, Флорист» Лізи Шматок та соціального педагога.

Ми, ти, я, він, вона, всі ми зробимо свою Україну сильною, процвітаючою, щасливою і світлою, бо ж Україна — це ми!

Організатори заходу – соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна, викладач предмету «Захист Вітчизни» – Яковлева Олена Володимирівна, бібліотекар – Білогорохова Галина Федорівна побажали вісім присутнім здоров’я, щастя, миру, душевного і спокою, злагоди, добробуту у великому домі, який зветься Україна

Соціальний педагог – Сєргєєва О.А.

14 13

 

Опубліковано у загальній категорії. Додати до закладок постійне посилання.