ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД «Цигарка – ворог, зброя проти неї – ваша воля»

09 лютого 2017 року у гуртожитку ДНЗ «ЗВПУ» з учнями училища було проведено бесіду на тему: «Цигарка – ворог, зброя проти неї – ваша воля». Цей захід провела майстер виробничого навчання Кривко Ніна Петрівна.

  Хоч про шкідливу дію паління на організм дуже багато вже говорилося, люди, однак палять.

До нікотину дуже швидко звикають. Причина такої прихильності в специфічній дії нікотину на організм людини. Складові частини тютюнового диму всмоктуються в кров і розносяться нею по всьому організму. Через 2-3 хвилини після вдихання диму нікотин проникає в середину клітин головного мозку і ненадовго підвищує їх активність. Це сприймається курцями як освіжаючий приплив сил, або своєрідне почуття заспокоєння.

Однак через деякий час цей стан зникає. Відбувається звуження судин мозку та зниження його активності. Щоб знову відчути піднесення, людина знову тягнеться до цигарки. Тому нікотин вважається наркотичною речовиною.

Кривко Ніна Петрівна доповіла, що нікотин чинить паралічну дію на дихальні м’язи, паралізуючи рухову здатність війок епітелію дихальних шляхів.

Суспільство мусить дбати про здоров’я своїх дітей та підлітків, адже вони майбутнє цього суспільства. З перших днів життя дитину в нашій країні супроводжує увага і піклування спеціальних дитячих закладів – лікувальних, виховних, навчальних, спортивних, розважальних та ін. Ось ціла армія лікарів, вихователів, вчителів, інструкторів докладають масу зусиль, щоб захистити дитину від хвороб, від фізичних та психологічних травм. Але ці титанічні зусилля не завжди мають належні результати і виявляються марними стосовно впливу тютюну.

Необхідно переглянути своє ставлення до паління цигарок, а з рештою відмовитися від паління заради свого здоров’я.

Будьте завжди здорові!

 

 

 

 

 

Майстер виробничого навчання: Кривко Ніна Петрівна.

Опубліковано у Виховна діяльність, загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.