73-і роковини Волинської трагедії 1943 року

Тема протистояння на Волині 1943–1944 років, попри значні зусилля України та Польщі у питаннях примирення, залишається однією з найбільш чутливих та дискусійних в історії двосторонніх відносин.

Поляки і українці пам’ятають ці спільні дії, враховують набутий позитивний досвід на шляху до порозуміння та примирення.

Важка історія та конфлікти минулого не можуть перекреслювати того, що століттями об’єднує два народи. Українці і поляки разом захищали християнську Європу під Віднем і Хотином, неодноразово спільно боролися проти московського агресора та перемагали його. Протягом століть поляки і українці взаємозбагачували один одного у науці, культурі, мистецтві, господарській діяльності. Сотні тисяч етнічних українців і поляків в обох країнах пов’язані родинними відносинами. Обидва народи – народи європейські, зі спільним майбутнім.

Дороговказом для нинішнього та прийдешніх поколінь українців і поляків можуть стати слова Папи Римського Івана Павла ІІ з якими він звернувся до обох народів та закликав очиститися від болісного минулого: «Нехай завдяки очищенню історичної пам’яті всі будуть готові поставити вище те, що об’єднує, а не те, що роз’єднує».

Запорізьке вище професійне училище включилося у відзначення 73-ліття Волинської трагедії. З учнями, які проживають у гуртожитку, проведено тематичну лекцію, приурочену польсько-українському примиренню після трагічних подій волинської різні, розміщено інформацію на стенді.

11943.gif pic_08.07.16_1 44890-1u a39c5698df93f03d20a8fa35893134fa_462x232

 

 

 

 

 

 

 

Соціальний педагог Сєргєєва Олена Анатоліївна

Опубліковано у загальній категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.